Eskişehir Seçim Sonuçları 2024! Eskişehir’de hangi parti önde? AK Parti mi, CHP mi İyi Parti mi...

Eskişehir 2024 Yerel Seçim sonuçları son dakika haber7.com’da! Eskişehir’de İdris Nebi Hatipoğlu’mu, Melih Aydın’mı, Ayşe Ünlüce’mi yoksa Salih Eskici’mi önde? İşte Eskişehir il ilçe sonuçları…

Eskişehir Seçim Sonuçları 2024! Eskişehir’de hangi parti önde? AK Parti mi, CHP mi İyi Parti mi...
Eskişehir Seçim Sonuçları 2024! Eskişehir’de hangi parti önde? AK Parti mi, CHP mi İyi Parti mi...
GİRİŞ 31.03.2024 20:19 GÜNCELLEME 31.03.2024 20:19

Eskişehir 31 Mart 2024 yerel seçim sonuçları için sandıklar açılmaya başlandı. Eskişehir büyükşehir belediye başkanı kim olduğu, seçimi hangi adayın kazandığı, adayların aldıkları oy oranı ve partilere göre sıralanan seçim sonuçları gibi bilgilere haber7.com seçim sayfamızdan anlık öğrenebilirsiniz. 

ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK KATILIM

Eskişehir'de 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oy verme işlemi başladı. Sabah erken saatlerde gelenler, okul ve sınıf önlerinde kuyruk oluşturdu.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından Eskişehir'de 2'si merkez 14 ilçede 696 bin 427 seçmen için 2 bin 361 sandık kuruldu. Oy kullanmak için sabah saatlerinde Hacı Süleyman Çakır Anadolu Lisesi'ne gelenler, oy verme saatinin gelmesini bekledi. Oy verme işlemi saat 08.00'de başladı. Kimlikleri ile seçmen kağıtları kontrol edilen seçmenler, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İlçe Belediye Başkanlığı ve meclis üyeliği için 3 farklı oy pusulasına 'evet' mührü basarak şeffaf sandıklarda 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oy kullanmaya başladı.

ESKİŞEHİR'DE HANGİ PARTİ ÖNDE?

ESKİŞEHİR SEÇİM SONUÇLARI

Eskişehir seçim sonuçlarına göre 2019’da yapılan yerel seçimlerde CHP'nin adayı Yılmaz Büyükerşen %52,3 oy oranı ile Eskişehir belediye başkanı seçilmişti. AK Parti'nin adayı Burhan Sakallı ise oyların %45,1'ini almıştı.

Eskişehir 2024 yerel seçim sonuçları adayların oy oranları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Eskişehir'de AK Parti adayı İdris Nebi Hatipoğlu, CHP adayı Ayşe Ünlüce ne kadar oy aldığı, adayların oy oranları, anlık oy dağılımları ile belediye meclisi seçim sonuçları ile AK Parti, MHP, CHP, İYİ Parti, DEM, Yeniden Refah Partisi olmak üzere seçime katılan partilerin kazandıkları meclis üyesi sayılarına haber7.com seçim sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. 

ESKİŞEHİR SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Norveçli Doktor Mads Gilbert'ten tüm dünyaya İsrail'e sert tepki
Son dakika... Rusya Ukrayna'ya ait MiG-29 savaş uçağını ve askeri üssü imha etti!