55 yıllık hayali gerçek oldu: 71 yaşındaki Muhammet dede diplomasını göbek atarak kutladı

55 yıllık hayalini gerçekleştiren 71 yaşındaki Muhammet Atalar, lise diplomasına kavuştu. Mezuniyet törenine de katılan atalar, çalınan şarkılar eşliğinde göbek attı.

GİRİŞ 11.06.2024 14:03 GÜNCELLEME 11.06.2024 14:17
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Samsun Mesleki ve Eğitim Merkezi 2023-2024 eğitim ve öğretim dönemi düzenlenen lise mezuniyet töreni ile son bulurken 4 yıllık eğitimini ve 6 aylık hızlandırılmış eğitimi tamamlayan 200'ün üstünde usta öğretici ve vatandaş lise mezunu oldu. Mezun olanların arasında ev hanımları, çeşitli meslek kollarında çalışan vatandaşlar, emekliler lise diploması aldı.

"55 YILLIK HAYALİM GERÇEK OLDU"

Meslek Eğitim Merkezine giderek liseden mezun olan 71 yaşındaki Muhammet Atalar, “Liseden mezun olmak benim 55 yıllık bir hayalimdi. Çok memnunum. Öyle bir eğitim kadrosunu yakaladık ki, çok mutlu oldum. Hayalim gerçekleşti. Benim başka bir hedefim yok. Lise mezunu olmak içimde ukde kalmıştı. Öğretmenlerimin sayesinde onu da oldum. Gençlerin ufku açık olsun. Benim üniversite hayalim yok ama onların olsun. Daha ileri gitmemiz lazım. Okumamız lazım. Mühendis doktor yetiştirmemiz lazım. Benim şuan 55 yıllık hayalim gerçek oldu” dedi.

Bu süreçte eşinin yanına olan Suzan Atalar ise "Çok gurur duyuyorum. Bugün de beyimin yanına destek olmak için geldim. Ben de onunla birlikte stres attım” diye konuştu.

55 yaşında lise mezunu olan Nuriye Apaydın, “Çok mutluyum. Lise okumayı tavsiye ediyorum. Okumanın yaşı yoktur diyorum" şeklinde konuştu.

“GENÇLER BOŞ DURMASINLAR, OKUSUNLAR”

48 yaşında ev hanımı olan ve liseyi bitiren Feriha Yelkovancı, “Çok güzel bir duygu. Hayallerimiz gerçekleşti. Dersler hiç zor değildi. Gençler boş durmasınlar. Okusunlar” dedi.

Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Mustafa Şahin, "Biz 2 farklı mezun veriyoruz. Birincisi bizim okulda okuyup 4 yıl boyunca kalfalığını ustalığına tamamlayan yaklaşık 174 arkadaşımızı mezun veriyoruz. Bunun yanında bizim kurumumuzdan ustalık mezuniyetini almış fakat lise mezunu olmamış yaşı ne olursa olsun büyüklerimiz var. Onları da mezun ediyoruz. 72 kişiyi de o şekilde mezun ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Mezuniyet töreninde öğretmenlerden oluşan koro da müzik ziyafeti yaşattı. Tören, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, İlkadım İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, şube müdürleri kurum amirleri ve oda başkanlarının öğrencilere diplomalarını vermesiyle son buldu.

 

KAYNAK: İHA
Ahmet Aydemir Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ahmet Aydemir

Editör Hakkında

İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi, 'Gazetecilik’ bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe ilk adımını 2014'te attı. Profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere gündem, dünya, ekonomi ve spor kategorilerinde birçok haber hazırladı. Ahmet Aydemir, meslek hayatını Haber7.com'da aktif olarak sürdürüyor.
YORUMLAR 10
 • bilall 1 hafta önce Şikayet Et
  İnşallah bu Azimle Okumaya devam edip bir gün Hafız'da olursunuz.
  Cevapla
 • Muhammet Atalar 1 hafta önce Şikayet Et
  Dinimden taviz vermem Kuran'da okuyorum Geçmişimle övünüyor um Osmanlı benim dedem Atatürk de dedem
  Cevapla
 • 1453 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah akıl fikir versin
  Cevapla
 • Kul insan 1 hafta önce Şikayet Et
  Okumak yaşamak güzeldir lakin geçerli olan kim için yaşandığı kim için okudunğu , bu niyet dünya ahiret kazancı sağlar. Sadece dünya kazancı iflas.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Başın göğemi erdi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MYK toplanıyor! AK Parti'de yol haritası belirlenecek
Tatilin ardından gündemde ekonomi var! Takvim yoğun