Suzan Sabancı manastır aldı

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Cunda Adası'nda eşsiz bir arazi satın aldı. Arazi içinde Ayvalıklı Rumlar arasında evlenmek isteyen kızların dilek kapısı olarak ün salan Ayışığı Manastırı da var.

Suzan Sabancı manastır aldı
Suzan Sabancı manastır aldı
GİRİŞ 01.10.2009 09:42 GÜNCELLEME 01.10.2009 09:42
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Sabah gazatesinin Günaydın ekinde Bülent Cankurt'un yazasına göre Akbank Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı geçen yıl babası Erol Sabancı'dan devralan ve başarılı işlere imza atan Suzan Sabancı Dinçer,yani geçen kasımda da kesenin ağzını açıp Cunda Adası'nda eşsiz bir arazi satın almış. Üstelik Cunda Adası'nın kuzeyindeki Pateriça'da satın aldığı uçsuz bucaksız arazinin içinde, Ayvalıklı Rumlar arasında evlenmek isteyen kızların dilek kapısı olarak ün salan Ayışığı Manastırı da var.


Akbank Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı geçen yıl babası Erol Sabancı'dan devralan ve başarılı işlere imza atan Suzan Sabancı Dinçer, anlaşılan kazandığını gayrimenkule yatırmayı seviyor! Hatırlarsanız Suzan Hanım, geçen nisan ayında tam 58 milyon TL ödeyip, Uzanlar'dan haczedilen Ahmet Akif Paşa Yalısı'nı satın almıştı.

GÜLER SABANCI AKLINI ÇELMİŞ

Tam bir Cunda aşığı olan Cem Boyner, önce Güler Sabancı'yı Cundalı yapmıştı. Güler Hanım da, Suzan Hanım ile eşi Haluk Bey'i Cundalı yapmayı başarmış. Bu arada ada ahalisinin söylediğine göre, Suzan Hanım içinde bir de manastırı olan bu uçsuz bucaksız arazi için 4 milyon Euro ödemiş.

Kasımda araziyi satın alan Suzan Hanım, yüzde 80'i yıkık durumda olan Ayışığı Manastırı'nı çok yakında aslına uygun olarak restore ettirecekmiş. Restorasyon çalışmaları bittikten sonra, manastırın adanın en güzel yerleşim alanı olacağı kesin. Bu arada manastır aldığı için, Suzan Hanım'ın manastıra kapanacağı geyiği de sosyetede kol geziyor!

KAYNAK: SABAH- GÜNAYDIN
YORUMLAR 6
 • Akın Taylan 11 yıl önce Şikayet Et
  sabancılar kurtarır. Suzan Sabancı burayı restore etmekle büyük hayır işliyor. Cunda'daki tarihi eserlere herhalde Rumlardan kalma diye devlet sahip çıkmıyor, hepsi yok olmak üzere. Adanın merkezindeki Taksiyarhis kilisesi bile en küçük depremde yerle bir olacak halde kaderine terk edilmiş. Yazık.
  Cevapla
 • tunç 13 yıl önce Şikayet Et
  onemsiz. IMF var.Türkiye buna odaklanmış,çok başarılı bir işkadını Suzan Hanım.bunların tartışılması için çok yanlış bir zaman.
  Cevapla
 • Alin 13 yıl önce Şikayet Et
  boyle birsey olamaz!. arkadaşlar,bir rum olarak bunun gerçek olmadığını söyleyebilirim rahatlıkla.çok büyük sorun çıkardı eğer gerçek olsa.camiler satılmadığına göre,bizim ibadet yerlerimiz de satılmıyor.arazinin içerisinde kalmış olsa bile devletindir.hatta suzan sabancı restorasyonu üstlenmiştir.olmayacak şeyler bunlar.bu ülkenin rumlarını hor görmekten başka bir anlamı yok bu haberin!
  Cevapla
 • ömer dinçel 13 yıl önce Şikayet Et
  emir büyük yerden. sabancı ailesini kendimizden bilirdik ama ömer sabancı bize kimlerden olduklarını gösterdi. geçen bir köşe yazarının yazısında hürriyet gastesinin 430 milyon dolara alacak varken neden aydın doğana 37milyon dolara satıldı. bu satışı derin devlet mi (ergenokoncular) istedi...erol simavi neden isviçredeye yerleşti ve türkiyeye gelemiyor yoksa bu gazetenin sahibi aslında başkasımıydı... aslında suzan sabancı dinçer in yaptığı ergenekoncuların efendilerinden aldıkları emirleri yerine getirmek.
  Cevapla
 • ömer süt 13 yıl önce Şikayet Et
  ah sakıp ağa ah. rahmetli sakıp sabancı şunların rezilligini görseydi eminim 1000 kez topragın dibine girmek isterdi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni kabine Arap dünyasında manşet! Dikkat çeken Hakan Fidan ve Mehmet Şimşek yorumu
Bakan Mehmet Şimşek görevi Nureddin Nebati'den devraldı