Sami Yusuf, Başkent'te konser verdi

Tasavvuf Müziği'nin dünyaca ünlü sesi Sami Yusuf, Gençlik Parkı'nda verdiği konserde, Başkentlilere unutamayacakları bir gece yaşattı.

Sami Yusuf, Başkent'te konser verdi
Sami Yusuf, Başkent'te konser verdi
GİRİŞ 17.06.2012 13:05 GÜNCELLEME 17.06.2012 13:05

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Shopping Fest kapsamında Gençlik Parkı havuzu kenarında düzenlenen konserde Tasavvuf müziğinin dünyaca ünlü sesi Azeri asıllı Sami Yusuf, Ankaralılardan büyük ilgi gördü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek ile birlikte izlediği konserde, Ankaralılar Miraç Kandili'nin de yaşandığı gecede Sami Yusuf'un parçalarıyla duygulu anlar yaşadılar. Zaman zaman müzik ritmi ve temponun üst seviyeye çıktığı konserde ilahilere izleyiciler de hep bir ağızdan eşlik ederek, coşkuyu arttırdılar.

Miraç Kandili'nde Ankaralılarla birlikte olmanın ayrı bir anlam taşıdığını defalarca tekrarlayan Yusuf Sami,*"Burada olmaktan ve şu anı sizinle paylaşmaktan dolayı son derece mutluyum" dedi. Ünlü sanatçı Sami Yusuf'tan önce sahne alan Bezm-i Sefa müzik topluluğu da seslendirdiği ilahilerle izleyicileri kendilerine hayran bıraktı. Bezm-i Sefa grubunun seslendirdiği ilahilerin oluşturduğu atmosfer ile bütünleşen dinleyiciler, hafızalardan çıkmayacak bir gece geçirdiler.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Zehir tacirlerine üst üste darbe! 1️ Ton 2️3 kilogram Metamfetamin ele geçirildi
Kassam Tugayları duyurdu: Son zamanların en büyük darbesi! İsrail şoka uğradı