Toprakkale'de oylar yakıldı!

Osmaniye'nin Toprakkale İlçesi'nde oy sayımı devam eden bir sandıkta arbede çıktı. Arbede sırasında sayılmayan oylar yakıldı.

Toprakkale'de oylar yakıldı!
Toprakkale'de oylar yakıldı!
GİRİŞ 31.03.2014 17:35 GÜNCELLEME 31.03.2014 17:35
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Olay, İbrahim Ergen İlköğretim Okulu'ndaki 1025 nolu sandıkta meydana geldi. İddiaya göre, sandığa gelen bir grup önce oy sandıklarını tekmeledi, daha sonra da sayılmayan oyların bir kısmını yaktı. Arbede, polisin araya girmesiyle önlendi.

Seçimi kazanan CHP'li İbrahim Demirci'nin yeğeni olan Hasan Demirci, olayların yaşandığı sırada sandıkta olduğunu belirterek, "Ak Parti'nin Belediye Başkan Adayı buraya geldi, içeriye girdi. Bizlere burada sorun çıkardıktan sonra, tekrar öbür taraftaki seçim odasına gitti. Sonra geri geldiğinde buradaki seçim kutularının hepsini tekmelemeye dağıtmaya başladı. Bu sefer dışarıya savurmaya başladı. Dışarıda onları yakıp bizim üzerimize attılar. İçerde boğuluyorduk, ölüyorduk. Burada 279 oy kullanıldı" diye konuştu.

SANDIKLARI TEKMELEDİLER

Olay sonrası Sandık Kurulu Başkanı Yusuf Gökhan Helvacı tarafından tutanak düzenlendi. Helvacı, tutanakta olayı şu sözlerle anlattı:

"Oylama tamamlandıktan sonra sayım işlemine geçildi. Belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği sandık sayımı sırasında içeride çıkan arbede nedeniyle sandıkların hepsi tekmelerle ve kaldırılıp yere vurularak dağıtıldı. Bu olayların vuku bulduğu saat 21.50'ydi."

YAKILAN OYLAR TOPLANDI

Olayın ardından yakılan oylar toplanıp kırılan oy sandıkları ile birlikte tutulan tutanakla polis gözetiminde İl Seçim Kurulu'na götürüldü. Bu sırada Toprakkale Kaymakamı Murat Uzunparmak, CHP Osmaniye İl Başkanı Kemal Tabak ve Toprakkale CHP Belediye Başkan Adayı İbrahim Demirci olay yerine gelerek bilgi aldı.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 2
  • hasanzafergülten 8 yıl önce Şikayet Et
    SEÇİMLER. Seçimler ,her ülke için en önemli şeydir,ülkenin geleceğidir... bunun için böyle ilkel ,oy zarfı gibi şeyler yerine,teknolojiden yararlanıp,her vatandaşın tc kimlik numarası ve parmak iziyle kullanacağı,modern makinalarla seçim yapılamaz mı,seçimleri kişiler yerine bilgisaray kontrol edemez mi. sanırım günümüz teknolojisinde yapılamayacak birşey değil,böylece kimsenin birşey demeye hakkı olmaz.
    Cevapla
  • müslüman kurtuldu 8 yıl önce Şikayet Et
    gülen-chp ittifakının . böyle oyunlar oynayacağını önceden haber almıştık. Twitterdan facebooktan oradan buradan. Seçim sonuçlarına gölge düşürmek için CeHalet partililer son kozlarını oynuyorlar
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Çinli teknoloji devi Xiaomi, otonom sürüş teknolojisini tanıttı
32 yıl sonra ortaya çıktı! Bugüne kadar çekilmiş en net UFO fotoğrafı...