Liseye Geçiş Sınavı sayısal örnek soru ve cevapları!

Liseye Giriş Sınavı (LGS) örnek soruları Milli Eğitim Bakanlığı'in internet sitesinde erişime açıldı. Yapılan son çalışmalarla öğrencilerin daha önce TEOG sınavı ile yerleştiği liselere bundan sonra LGS sınavı ile yerleşilecek. MEB sitesinden yapılan açıklama ile öğrencilerin merakı sona erdi. İşte MEB'in yayımladığı LGS sayısal örnek soruları:

 • GİRİŞ03.01.2018 11:56
 • GÜNCELLEME03.01.2018 11:56
Liseye Geçiş Sınavı sayısal örnek soru ve cevapları!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) LGS örnek sorularının yayınlandığını duyurdu. LGS örnek soruları üzerinden sınava girecek olan öğrenciler için dikkat çekici sorular bulunuyor.. Lise sınavlarında ortaöğretim öğrencileri bu tarz sorulara göre sınava girecek. Önceki aylarda Milli Eğitim Bakanı, sınavın nasıl yapılacağını açıklamıştı.

SAYISAL SINAVI ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

Liseye geçiş sınavı LGS 2018 sayısal örnek soruları yayınlandı. MEB tarafından yayınlanan sayısal örnek soruları haber7.com'da

MEB'in sitesine giren binlerce aday sözel soruları merak etmeye başladı. MEB yaptığı açıklamada lise giriş sınavı LGS örneklerini internet adresi üzerinden yayınlanacağını duyurmuştu. Sınavla öğrenci alan fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, Anadolu lisesi ve proje temelli liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular yayınlandı. “Sözel Bölüm” ve “Sayısal Bölüm” olarak iki ayrı kitapçık ve iki ayrı optik cevap formu ile Haziran ayında iki oturumda gerçekleştirilecek sınav, 75+60 = 135 dakika sürecek. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru yer alacak.

HANGİ LİSELER SINAVLA ALACAK?

MEB tarafından henüz hangi liselerin sınavla alacağı belli olmadı. İlerleyen tarihlerde açıklanacak olan liseleri haberimizden takip edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar39

 • ahmet 5 gün önce Şikayet Et
  aynen çooook zor
  Cevapla
 • ismail çatak 1 hafta önce Şikayet Et
  örnek sorular çok zor öğrenci zor anlar ve morali bozulur .Anlatılanlarla BU SORULAR ZOR ÇÖZÜLÜR
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • bir öğenci 1 hafta önce Şikayet Et
  Hadi türkçe neyse yorumla geç ama ya matematik bakmayın bile
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ögrenci 1 hafta önce Şikayet Et
  aynen öyle gardaş
  Cevapla
 • ögrenci 1 hafta önce Şikayet Et
  eksik
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat