Vicdansızlığın böylesi! Tarihi geçmiş ürünleri koymuşlar

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Aziz Koçal, “Özellikle ramazan paketi hazırlayan bazı kişilerin, firmalardan son tüketim tarihi geçmiş ürünleri çok düşük fiyata alarak, bu ürünleri söz konusu kolilere koyduğu ya da koyacağı yönünde çeşitli ihbarlar almaktayız. Hayırseverler ve tüketiciler dikkatli olmalı” dedi.

Vicdansızlığın böylesi! Tarihi geçmiş ürünleri koymuşlar
Vicdansızlığın böylesi! Tarihi geçmiş ürünleri koymuşlar
GİRİŞ 05.05.2019 07:14 GÜNCELLEME 05.05.2019 07:21
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Alınacak her ürün ve gıdanın ilk üretim ve son kullanma tarihlerinin mutlaka kontrolünün yapılmasının gerektiğini vurgulayan Koçal “Son kullanma tarihi geçen ürünleri almayın, diğer vatandaşlarımızın almasının da önüne geçmek için yetkilileri uyarın ve raftan kaldırtın. Tepki alırsanız, ALO 174 gıda hattını arayarak gerekli şikayette bulunun.


Özellikle gıda paketi hazırlatan hayırsever kişilerin ürünleri kontrol etmeleri, ‘dökme’ dediğimiz sonradan torbalanmış, üzerinde marka, üretim ve tüketim tarihi olmayan ürünleri pakete koydurmamaları gerekir. Dikkat edilmezse hayır yapmaya çalışılırken tüketicinin sağlığıyla oynanmış olur” diye konuştu. Koçal, gıda alışverişine listeyle çıkılmasını önererek şunları söyledi: Hangi üründen ne kadar alacağınızı ve en uygun fiyatın nerelerde olduğunu araştırın, listeyle alışverişe çıkarsanız, oruçluyken gereğinden fazla alışveriş yapmaz ve bütçenize fazla yük binmesinin önüne geçmiş olursunuz.

 

 

ETİKETLER
ramazan paketi
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • Halk 7 ay önce Şikayet Et
  Sahtekarlık hırsızlık uckagitciligi meslek haline getirdiler
  Cevapla
 • Vatandaş 7 ay önce Şikayet Et
  Devlet gereğini yapmalı ki sahtekarlar türemesin bunların önü kesilsin yoksa başa çıkılmaz kazık atan atana.Devlet kuvvetli cezalarla sindirmeli yasalara aykırı kanunsuz dolap çevirenlere...
  Cevapla
 • Ali selvi 7 ay önce Şikayet Et
  Ramazan paketi yerine alışveriş çeki verilsin ihtiyacı neyse onu alsın nolucakki
  Cevapla
 • İlla edeb 7 ay önce Şikayet Et
  Bunda şaşılacak ne var, bütün derdimiz ekonomi, kariyer, koltuk değil mi, insanlık kimin umurunda. Daha bu günler iyi günlerimiz.
  Cevapla
 • HamidiyeSüvarisi 7 ay önce Şikayet Et
  E ver devlet olarak cezasını misliyle aleme ibret olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Donald Trump geri adım attı: Beklemeye aldık!
Dünyaca ünlü isimlerin gözünden Türkler!