Dilencinin üzerinden resmen servet çıktı

Adana'da zabıtanın düzenlediği operasyonda Suriye uyruklu bir dilencinin üzerinden 5 bin 500 dolar, 3 bin 800 Türk Lirası ve 31 bin Suriye Lirası çıktı.

Dilencinin üzerinden resmen servet çıktı
Dilencinin üzerinden resmen servet çıktı
GİRİŞ 17.07.2019 11:23 GÜNCELLEME 17.07.2019 11:23
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Denetim Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin farklı noktalarında insanların dini ve vicdani duygularını istismar ederek haksız kazanç elde eden kişilere karşı operasyon gerçekleştirdi.

Operasyon kapsamında Atatürk Caddesi Abidin Dino Parkı içerisinde dilencilik yapan Suriye uyruklu A.E.Ş yakalanarak idari işlem yapılmak üzere Zabıta Daire Başkanlığı’na getirildi. Burada yapılan üst aramasında 52 yaşındaki Suriye uyruklu A.E.Ş’nin üzerinden 5 bin 500 dolar, 3 bin 800 TL ve 31 bin Suriye Lirası çıktı. Üzerinden çıkan paralara Adana Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığınca el konulurken, A.E.Ş’ye Kabahatler Kanununa göre 153 TL cezai işlem uygulandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, insanların manevi değerlerini sömüren dilencilere karşı vatandaşı uyararak, dilencilere para verilmemesini ve görülmeleri durumunda 153’ün aranarak ihbar edilmesi çağrısında bulundu.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • tunctunc 6 ay önce Şikayet Et
  umarim bu paralar hayvanlari koruma derneklerine verilir.
  Cevapla
 • Ordulu 6 ay önce Şikayet Et
  153 tl ceza mı ??? Onu 5 dk kazanıyordur :)) peşin 10 ceza ödesin 10 günde bir servet daha kazansın. Böyle ceza ile hiç birşey değiştiremezsiniz !!!
  Cevapla
 • paşa44 6 ay önce Şikayet Et
  Birde ülkemizde kişi başına düşen milli gelir çok düşük diyorlar . Bu vatandaş 36 bin lira ile bu bilgiyi çürütmüş durumda..
  Cevapla
 • vay be arkadaş 6 ay önce Şikayet Et
  yemiyenin malını yerler ne diyordu kemal sunalin filminde keriz çok konu komşunuzdaki aç fakir göz göre göre ne zekatınızı ne sadakanızı vermezsiniz kalkıp hiç tanımadığonız dilenen birine acır veririsniz iyi oluyor yesinler
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Dev uçaktan inanılmaz iniş! Toprak alana sürüklendi
Erdoğan çağrı yaptı: Şimdi tam zamanı yoksa geç kalırsınız