Bakan Koca'dan 'Barış Pınarı Harekatı' açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sağlık kadromuz cephe gerisinde, sınır hattında ve sınır ötesinde askerlerimizin yanı başında görev yapacak." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca'dan 'Barış Pınarı Harekatı' açıklaması
Bakan Koca'dan 'Barış Pınarı Harekatı' açıklaması
GİRİŞ 09.10.2019 19:49 GÜNCELLEME 09.10.2019 20:16

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koca, Twitter hesabı üzerinden Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamada bulundu.

 

"Barış için Barış Pınarı" başlıklı açıklamasında Koca, şunları kaydetti:

"Sınırlarımızdaki terör tehdidini sona erdirmek, vatanından sökülmüş milyonlarca insana güvenli bir hayat sağlamak, ailelerinden ve yuvalarından koparılmış yavrulara güvenli bir yuva oluşturmak, içinde bulunduğumuz coğrafyaya barış ve esenlik getirmek için düzenlenen Barış Pınarı Harekatı'na katılan tüm askerlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.

Operasyon boyunca hekimlerimizle sağlık personelimizle UMKE ve 112 acil ekiplerimizle kara ve hava ambulanslarımızla bölge hastanelerimiz ve mobil hastanelerimizle mevcut tüm imkan ve kabiliyetimizle şanlı ordumuzun yanındayız.

Sağlık kadromuz cephe gerisinde, sınır hattında ve sınır ötesinde askerlerimizin yanı başında görev yapacak. Dualarımız Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman neferleriyle."

KEREM KINIK'TAN DA AÇIKLAMA

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kınık ise yaptığı açıklamada "Türk Kızılay, Uluslararası ve Ulusal yasal çerçevedeki Devletimize destek mahiyetli sağlık, insani yardım lojistiği ve olası nüfus hareketliliğine yönelik ödevlerini yerine getirmek üzere hazırlıklarını tamamlamış ve bölgeye seferber olmuştur. Allah Ordumuzu muzaffer eylesin" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
200 FETÖ şüphelisiyle irtibatlı çıktı
Ölümcül virüste gerileme