Bakan Şahin, Genç'ten tazminat kazandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, kendisine yönelik kullandığı ifadeler nedeniyle, CHP Tunceli Milletvekili Genç'e açtığı davada, 20 bin lira tazminat kazandı.

Bakan Şahin, Genç'ten tazminat kazandı
Bakan Şahin, Genç'ten tazminat kazandı
GİRİŞ 06.11.2013 01:51 GÜNCELLEME 06.11.2013 08:13
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in avukatı Ali Özkaya ile davalı Kamer Genç katıldı.

20 BİN TL ÖDEYECEK

Duruşmada söz alan Kamer Genç, hakaret kastının bulunmadığını,Bakan Şahin'in kendisine hakaret ettiğini öne sürerek, davanın reddedilmesini istedi. Genç,Bakan Şahin'e açtığı karşı davanın kabul edilmesi talebinde bulundu. Duruşmaya son veren Hakim Ahmet Arslan, Genç'in, Bakan Şahin'e 20 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti. Arslan, Genç'in açtığı karşı davayı ise reddetti.

"HANGİ TARİKAT MENSUBUNUN BİLMEM KANÇINCI HANIMI OLURDUNUZ"

Dava dilekçesinde, Kamer Genç'in, TBMM Genel Kurulu'ndaki"Acaba Atatürk bu Cumhuriyeti kurmasaydı, siz şimdi hangi devletin vatandaşıydınız ve o makamda oturacak mıydınız? Eğer zaten otursaydınız hangi tarikat mensubu bir kitlenin, bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz?"sözlerine yer verilerek, 100 bin lira manevi tazminat talep edilmişti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
tazminat davası
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Kasım Birgi 6 yıl önce Şikayet Et
    Sayın bakanımız. bence o paraya elini sürüp de elini kirletmesin. O para da sahibi gibidir. O adamın çayı bile içilmez.
    Cevapla
  • Cevat Öner 6 yıl önce Şikayet Et
    beter olsun. çok az ama mahkum olması güzel
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Eski İstanbul'dan nostaljik fotoğraflar
Toprağın altına daldı ve...