Dünyayı heyecanlandıran haber! Çığır açacak yöntem

ABD’nin New York kentinde gerçekleştirilen konferansta, 10 farklı kanser türünün kan testi yoluyla erken teşhis edilebileceği açıklandı

Dünyayı heyecanlandıran haber! Çığır açacak yöntem
Dünyayı heyecanlandıran haber! Çığır açacak yöntem
GİRİŞ 02.06.2018 06:38 GÜNCELLEME 02.06.2018 08:11
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Kanser bilimi alanında çalışanların bir araya geldiği en büyük buluşma olma özelliğini taşıyan bir konferansta, hastalığın erken teşhisine ilişkin çığır açacak bir gelişme duyuruldu. ABD'nin New Yorkkentinde gerçekleşen konferansta, 10 farklı kanser türünün, kan testi yoluyla erken teşhis edilebileceği açıklandı. Guardian gazetesinde yer alan habere göre, likit biyopsi adı verilen ve kanda dolaşan kanserli hücreleri tespit etmeye odaklanan yöntem, özellikle yumurtalık ve pankreas kanserlerinin erken teşhisinde iyi sonuç verdi. Araştırmacılar, diğer kanser türleri için de bu yöntemin evrensel bir tanı aracı olmasını umduklarını açıklıyor. Araştırmayı kaleme alan Taussig Kanser Enstitüsü'nden Doktor Eric Klein, bu gelişmenin kanser araştırmalarında çığır açma potansiyeli olduğunu söyleyerek, "Bu testin çok insanın hayatını kurtarmasını umuyoruz" dedi.

BEŞ HASTANIN 4'ÜNDE İSABET

Toplam bin 600 vaka üzerinde gerçekleştirilen araştırmaya katılanlardan 749'una kanser tanısı konulmamıştı. 878 kişiye ise henüz tanı konulmuştu. Testin özellikle, pankreas, yumurtalık, karaciğer ve safra kesesi kanserlerinin tanısında "5 hastanın 4'ünde isabet" gösterdiği açıklandı. Lenf ve miyelom kanserlerinde ise isabet oranı yüzde 77 ve yüzde 73 olarak gerçekleşti. Araştırmacılar kan yoluyla tanının, ileriye doğru atılmış önemli bir adım olduğunu söylerken klinik araştırmaların gerekliliğine de dikkat çekiyor.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • mustafa Genç 7 ay önce Şikayet Et
  Aman aman aman bu Amerika denen büyük şeytan hiç bir buluş yapmasın .Bu kafirler sürüsü insanlığın hayrına hiçbir zaman kullanmazlar.Yaptıkları her buluşu dünyayı vede özellikle islam dünyasını sömürme aracı olarak kullanırlar.Onların buluşuda onlarda yerin dibine batsın.
  Cevapla
 • Sakarya'dan 7 ay önce Şikayet Et
  Bu işler tarikat la cemaat le olmaz bilim le olur dostlar. Dinimizle birlikte bilime dört elle sarilalim.
  Cevapla
 • Yakub 7 ay önce Şikayet Et
  Kanserin çaresini Abd 'de aramak akıl mantık işi değil. Abd nin kendi kanser. Çare bulsa kendine bulur. Abd nin böyle bir derdi yok. Dünyada kanserden en çok para kazanan Abd dir. Abd dışında birleşilen birlik ancak insanlığa fayda verir. Kanserin çaresini açıklıyorum: aç karna acıbadem yiyin, çorek otu yağı tüketin, haşhaş yağı için, Ibrahim Süresini okuyun. Plâstik kaplardan sıcak yemek yemeyin.
  Cevapla
 • mehmet 7 ay önce Şikayet Et
  keşke bizde millet boş olan siyasetle uğraşmasada bilim ile uğraşsa. Osmanlı’dan kopalı siyaset ile uğraşmaya başladım. başka işimiz yokmuş gibi..
  Cevapla
 • suleyman 7 ay önce Şikayet Et
  çaresini bulun artik bu hastaliginin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yıldönümünde kahramanlar anlattı: Tepeyi asla terk etmedik
Erdoğan'dan sert sözler: Eline diline dursun!