Bakanlar Kurulu sonrası 1915 açıklaması

Bülent Arınç Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.

Bakanlar Kurulu sonrası 1915 açıklaması
Bakanlar Kurulu sonrası 1915 açıklaması
GİRİŞ 20.04.2015 19:47 GÜNCELLEME 20.04.2015 20:52
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü  Bülent Arınç Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.

1915 OLAYLARI
Arınç  "Geçtiğimiz her 24 Nisan'da biz nasıl Çanakkale Savaşlarını büyük bir zafer olarak kutluyor ve o savaşların insanlığa kazandırdığı değerlerden bahsediyorsak Ermeni Diasporası da her yıl 24 Nisan'ı kendileri için bir soykırım olarak düşünüyorlar ve bu konuda çaba sarf ediyorlar. Biz tarihimizde böyle bir kara sayfanın olmadığına inanıyoruz. Biz hiçbir zaman ihanet etmedik. Bilerek, kasıtla ve isteyerek soykırım yapmadık. Dünyada soykırım yapanlar da bellidir. Kayıtlar altına alınmıştır. BM'nin soykırım tarifi içerisine Türkiye'de 1915'te yaşanan olaylar girmez. Biz kendimizden eminiz. Bütün dünyaya bu tezlerimizi inanarak haykırıyoruz. Bunun arkasında duruyoruz. AP ve onun öncesinde başka kurumlar farklı açıklamalar yaptıklarında HDP hariç Türkiye'deki siyasi partiler aynı konuda milli bir mesele olduğu için ittifak ettiler. AK Parti, MHP ve CHP gereken cevapların verilmesi konusunda müşterek bir bildiriye de imza attılar. HDP'nin farklı görüşleri var. Onu da halkımız takdir edecektir. Kaldı ki soykırım konusunda Meclis'e kanun teklifi ver cüretinde bulunmuş bir partiye soykırıma sahip çıkmak ne kadar yakışıyor, onu halkımız takdir edecektir. Dünyada soykırım yapanlar bellidir, kayıtlar altına da alınmıştır, uluslararası ceza mahkemelerinde de karşılığı görülmüştür. Biz, kendimizden eminiz ve tüm dünyaya da bu tezlerimizi de inanarak haykırıyoruz, bunun arkasında duruyoruz." diye konuştu.

ALMANYA'NIN 'SOYKIRIM' KARARI

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Ermeni diasporası, her yıl 24 Nisan'ı kendileri için bir soykırım olarak düşünüyorlar ve bu konuda çaba sarf ediyorlar. Biz, tarihimizde böyle bir kara sayfanın olmadığına inanıyoruz. Parlamentolardan bu tür kararlar çıkabilir. Hepsine karşı verilecek cevabımız vardır." dedi.

SEÇİM GÜVENLİĞİ

"Seçimin güvenliğinin ne şekilde sağlanabileceği, olası istihbaratlara karşı vatandaşların güvenle nasıl oy verebilecekleri konusu birinci gündemimizdedir. Bu, hükümetimizin üzerine düşen büyük bir görevdir" dedi.


 

ETİKETLER
Erdoğan Davutoğlu
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • ahmet 4 yıl önce Şikayet Et
    Bülent hocam doğru söylüyor saygılarımı sunarım.
    Cevapla
  • seçim yok tehdit var 4 yıl önce Şikayet Et
    doğu da can güveliği yok halka aykırı çıksa 6 7 ekimden daha fena olacak tehditi yapılıyo bilginize
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son Dakika: Türkiye'den koronavirüs kararı! Hastalık Orta Doğu'ya sıçradı
Skandal planın ardından dünyadan peş peşe tepkiler! Rusya ve BM'den son dakika açıklaması