Saadet Partisi, son kararını verdi!

SP 26 Ekim'de kongreye gidiyor. Recai Kutan aday olmayacak. En güçlü isim, Numan Kurtulmuş fakat muhalifleri var. Hoca ve teşkilatlar son karırını verdi...

Saadet Partisi, son kararını verdi!
Saadet Partisi, son kararını verdi!
GİRİŞ 16.10.2008 09:48 GÜNCELLEME 16.10.2008 09:48
Bu Habere 63 Yorum Yapılmış
Ahmet OCAKLI'nın haberi
 
Saadet Partisi 26 Ekim'de yapacağı kongreye tek adayla gidiyor. Günlerdir sessizliğin devam ettiği partide Numan Kurtulmuş tek aday olarak kongreye katılıyor.
 
Parti'de önce Genel İdare Kurulu Toplantısı ardından da İl Başkanları Toplantısı yapılarak istişarelerde bulunuldu. Sonunda Oğuzhan Asiltürk'ün muhalefetine rağmen parti tabanının ısrarla Genel Başkan olarak görmek istediği Numan Kurtulmuş üzerinde uzlaşı sağlandı. Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın da onay vermesinin ardından 26 Ekim'de yapılacak büyük kongreye tek isimle gidilmesi kararı alındı. Resmi açıklamanın yarın ya da perşembe günü bir basın toplantısı düzenleyerek SP Lideri Recai Kutan tarafından kamuoyuna ilan edilmesi bekleniyor.
 
8sutun.com'un haberine göre Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan daha önce 26 Ekim'deki kongrede aday olmayacağını açıklamıştı.
 
Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, 30 Temmuz'da Necmettin Erbakan'la görüştüğü ve Hoca'nın Kurtulmuş'un partinin başına geçmesine yeşil ışık yaktığı ileri sürülmüştü. 
 
PROF. DR. NUMAN KURTULMUŞ KİM? 

1959’da İstanbul’da doğan Numan Kurtulmuş, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu. 1984 yılında, yine aynı Fakülte’de yüksek lisansını tamamladı. 1988-1989 öğretim yılında ABD’nde Temple University School of Business & Management’da lisansüstü çalışmalarını sürdürdü. Kasım 1990 ile Haziran 1993 tarihleri arasında ABD’nde Cornell University New York State School of Industrial & Labor Relations’nda Misafir Öğretim Üyesi olarak bulundu. Yazarın, sosyal siyaset, işçi-yönetim ilişkileri, yönetim ve organizasyon, sendikalar ve sendikacılıkta yeni trendler ve insan kaynakları yönetimi konularında yayınlanmış makaleleri vardır. Ayrıca, çeşitli uluslararası ve yerli kuruluşların sempozyum ve seminerlerinde tebliğler sundu.

“Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi” ve “Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim” konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile “Post-Endüstriyel Dönüşüm” ve “Japon Sisteminde İşçi-Yönetim İlişkileri” isimli doçentlik çalışmaları mevcuttur. 1992 yılında İktisat Doktoru, 1994 yılında Çalışma Ekonomisi Anabilim dalında Doçentlik unvanı aldı. Sanayi Ötesi Dönüşüm adlı eseri yayınladı.

Bir ara İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdüren Kurtulmuş, Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevini yaptı.

FP'nin Anayasa Mahkemesi'nce 22 Haziran 2001'de kapatılansından sonra kurulan Saadet Partisi'nin GİK'nda görev aldı.

8sutun
YAZDIR
YORUMLAR 63
 • nurullah altıntaş 11 yıl önce Şikayet Et
  fitne sokmak islama uygun mudur???. syn kılıçarslan, islama uygun konuştuğunu mu sanıyorsun, bir islam eri fitne sokar mı? sadece bunu cevabını ver... selametle
  Cevapla
 • nurullah altıntaş 11 yıl önce Şikayet Et
  syn editör. ikindi vakti yazdığım yazıyı yayınlamamışsınız.. teşekkür ederim
  Cevapla
 • selman xxx 11 yıl önce Şikayet Et
  numan kurtulmus. bence saadeti canlandiracak, eski günlerine getircek bi kisi degildir.liderlik vasfi ve hatipligi olmayan birisidir, ben kendim buna bizzat sahit oldum
  Cevapla
 • Adem Karalı 11 yıl önce Şikayet Et
  islam hukukunun belirlediği şartlar. bismillahirrahmanirrahim pek muhterem kardeşlerim sizler herhalde islam hukuku diye birşey duymadınız yada siyer kitablarını hiç okumadınız bakın liderde 4 şart aranır islam hukukunda feraset dirayet ilm ve beden sağlığı yok kısa olsun uzun olsun yakışıklı olsun demek bizlere düşmez (velevki başbakan uzunda ne oldu) diğer mesele de allah resulü sahabelere birşey sorduğu zaman sahabeler allah ve resulü daha iyi bilir demişlerdir.. sizlerde lütfen karışmayın sa
  Cevapla
 • omer faruk 11 yıl önce Şikayet Et
  içimdeki ses no numan diyiyor... erbakanın herhangi bir isim üzerinde durmaması en iyisi çünkü aday gösterdiği insan yarın yanlışlar içinde olursa halkın çoğunluğu bunu erbakan seçti veya bunu erbakan başımıza bela etti dememesi için erbakanın sessizliği bence saygıya değer. şunuda belirteyim milli görüş kanım oldu, canım oldu ilk kez bu kadar umutsuzum çünkü numan kurtulmuş'a kanım hiç ısınmadı. umarım yanılıyorumdur..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
New York’ta parklara toplu mezar kazılacak
Bakanlık açıkladı: Koronavirüsten can kaybı ve vaka sayısı