68 yaşındaki kadın komşudan dönerken köpek saldırısına uğradı

Tokat'ta 68 yaşındaki evli ve 3 çocuk annesi Hatice Er ziyarete gittiği komşusunu evde bulamayınca geri dönerken sahipsiz bir köpeğin saldırısına uğradı. Elinden, kolundan ve sırtından yaralanan Er, çevredekiler sayesinde kurtuldu.

68 yaşındaki kadın komşudan dönerken köpek saldırısına uğradı
68 yaşındaki kadın komşudan dönerken köpek saldırısına uğradı
GİRİŞ 19.10.2021 11:27 GÜNCELLEME 19.10.2021 11:31
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Olay, 14 Ekim'de, kent merkezindeki Bedestenlioğlu Mahallesi Derbent Caddesi'nde yaşandı. Evli ve 3 çocuk annesi Hatice Er, çarşıya çıkan eşi Sadık Er'in (75) ardından komşusunu ziyarete gitti. Komşusunu evde bulamayınca geri dönmek isteyen Er, bahçe kapısından çıktığı sırada sahipsiz Kangal kırması bir köpeğin saldırısına uğradı. Çevredeki diğer komşularının köpeği kovalamasıyla kurtulan Er, sağ kolundan ve vücudunun farklı noktalarından yaralandı. Er, kaldırıldığı Tokat Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından taburcu edilirken, evinde istirahate çekildi. Olay sonrası polisin çevrede yaptığı araştırmasına rağmen köpeğin izine rastlanmadı.

Bursa'da kahreden tesadüf: Kaza yapıp yaralanan oğlunu görünce şoka girdiBursa'da kahreden tesadüf: Kaza yapıp yaralanan oğlunu görünce şoka girdi

 

KOLLARIMI LOP LOP KOPARTTI

Köpeğin nereden geldiğini göremediği söyleyen Hatice Er, "Komşuya gittim ama evde yoktu. Köpek, kapının orada mıydı, yukarıdan mı geldi görmedim. Gelir gelmez bana saldırdı. Beni devirdi yere. Sonra kollarımı lop lop koparttı. Her tarafımdan ısırdı. Komşunun gelini köpeğe taş atmış herhalde, bıraktı beni. Ondan sonra ben kendimde değilim. Sokak köpeğiymiş ama sahibi var mı bilmiyoruz. Sahibi olsa bile çıkmaz. Çok ağrım vardı, elim de şişmişti, kaldıramıyordum. Şimdi biraz hafifledi. Ambulansla götürdüler, daha sonrasını hatırlamıyorum" diye konuştu.

YARASI BİR HAYLİ DERİN

Sadık Er ise olayı komşularının haber verdiğini belirterek, "Çarşıya gitmiştim. Bir saat sonra telefon geldi, 'Hatice teyzeyi köpek parçaladı, acele yetiş' dediler. Ambulansı aramalarını istedim, ambulansla hastanede buluştuk. Baktım her tarafı kan revan içerisindeydi. Nasıl olduğunu sordum. Komşunun birisi bağırmış, taş filan atmış. Komşular ambulans çağırmışlar, göndermişler. Yarası bir hayli derin. Kolunda, sırtında, sol elinde var. Bayağı diş geçirmiş. Belki kalın elbise olsaydı çok diş geçiremezdi ama ince elbiseden dolayı yaralamış. Köpeğin sahibi yok. 30 yıldır ben burada oturuyorum, mahallemizde çok köpek var. Küpesi yok, tasması yok, geziyorlar. Tarife göre Kangal kırması olduğu söyleniyor" dedi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
köpek saldırısı
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Sahipsiz Ülkem 2 ay önce Şikayet Et
  Avcılara ceza kesiliyor, burada cezayı kime keseceğiz, insan hayatı bedava mı ?
  Cevapla
 • etem 4 hafta önce Şikayet Et
  belediyeler ne işe yarar ki?
  Cevapla
 • Doğrucu Davud 2 ay önce Şikayet Et
  İnsan hakları yok, hayvan hakları var, nereye gidelim ?
  Cevapla
 • İnsan Hakları 2 ay önce Şikayet Et
  Bunun hesabını hayvan hakları savunucuları versin !..
  Cevapla
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Allah aşkına biri bu sokak köpekleri saçmalığına "bi dur" desin. Hayvan hakkı kadar insan hakkı yok mu, neden acziyetten kaynaklanan bu eziyet? Tamam biz de hayvanları seviyoruz ama bu kadar da olmaz artık.
  Cevapla
 • GÖNÜL MESELESİ 2 ay önce Şikayet Et
  Hepimizin hayatı tehlikede sokaklarda caddelerde gezen köpeklere çare bulunmalıdır ..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Süper güçten kritik faiz kararı! Türkiye'nin yaptığını yaptı, dünyaya seslendi: Zorlamayın
Peygambere hakaret eden Sezen Aksu'yu savunmak İmamoğlu'na kaldı