Pendik'te kaçak kanser ilacı operasyonu

Kanser, genetik ve çeşitli nadir hastalıkların tedavisinde kullanılan çok sayıda ilacı yasa yollarla Türkiye'ye sokan 2 şüpheli gözaltına alındı.

Pendik'te kaçak kanser ilacı operasyonu
Pendik'te kaçak kanser ilacı operasyonu
GİRİŞ 31.05.2023 13:25 GÜNCELLEME 31.05.2023 13:25

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Pendik'te bir adreste çok sayıda ilaç olduğuna dair bilgi aldı.

Söz konusu adrese operasyon düzenleyen ekipler, ülkeye kaçak yollardan getirilen cam korumalı şişe, tablet ve kutu içerisinde 15 bin 289 adet kanser, genetik ve çeşitli nadir hastalıkların tedavisinde kullanılan piyasa değeri yaklaşık olarak 10 milyon lira olan tıbbi ilaç ele geçirildi.

Operasyonda 2 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin Türkiye'de kanser ilacı yazılan ancak ilaçları başka ilaç takviyesi kullandıkları için aldıkları ilaçların bir kısmını kullanmayan hastalardan ilaçları topladıkları, bu ilaçları Ortadoğu ülkelerinde fiyatının 4 katına sattığı ortaya çıktı.

KAYNAK: DHA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Venezuela: Türkiye önemli bir rol oynuyor
İsrail askerlerinden pedofili içeren pozlar!