Pakistan'daki kanlı saldırıda 36 ölü

Pakistan'daki saldırıda ölü sayısı 36'ya yükseldi. Bazıları ağır 56 kişi tedavi altında...

Pakistan'daki kanlı saldırıda 36 ölü
Pakistan'daki kanlı saldırıda 36 ölü
GİRİŞ 27.05.2011 09:15 GÜNCELLEME 27.05.2011 09:15
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Pakistan kuzeybatısındaki Hangu'da dün akşam saatlerinde meydana gelen intihar saldırısında ölenlerin sayısı 36'ya yükseldi.

Hangu polisinden Mesud Afridi, otomobile yerleştirilmiş yarım ton patlayıcıyla gerçekleştirilen patlamada 10'u polis 36 kişinin hayatını kaybettiğini, yaralanan bazıları ağır 56 kişinin de hastahanelerde tedavi altında olduğunu söyledi.

Hangu kaymakamlık binasını tamamen yerle bir eden saldırıyı Pakistan Taliban Örgütü (TTP) üstlenmişti.

Yerel bir ajansı telefonla arayan TTP sözcüsü İhsanullah İhsan, Mayıs ayı başında öldürülen El-Kaide lideri Usame Bin Ladin'in intikamını almak için saldırının gerçekleştirildiğini söylemiş, yakında daha büyük ve kanlı eylemler yapma tehdidinde bulunmuştu.

Pakistan'da, terör örgütü El-Kaide lideri Usame Bin Ladin'in bu ay başında Amerikan komandoları tarafından öldürülmesinin ardından, Taliban militanlarının kanlı saldırıları arttı. Bu tarihten sonra ülkede meydana gelen saldırılarda, çoğunluğu güvenlik görevlisi 200'den fazla kişi hayatını kaybetti.

AA

YORUMLAR 1
  • Bahadır Bosnevi 13 yıl önce Şikayet Et
    Bosna'nın Katili sırp kasabı yakalandı.. 16 yıllık bilinmezliğin ve kaçak yaşamın ardından Srebrenica'daki 8.000 müslüman sivilin katili Bosnalı sırp general Ratko Mladiç Sırbistan'ın kuzeyinde gizlendiği evinde yakalandı. Avrupa birliğine girme yolunda Sırbistan'a koşulan bir yükümlülük haline gelen Mladiç, sırp hükümeti için de uzun yıllar boyunca bir kambur oluşturuyordu. Hükümet durumu bir zafer olarak görüyor. 69 yaşındaki Mladiç, 8 bin sivilin yanında 100 bin Boşnağın ölümü ve 1,8 milyon kadarının da yurtlarından sürülmesinin sorumlusu olarak biliniyor. Mladiç avukatı aracılığı ile verdiği beyanatta birleşmiş milletler savaş suçları mahkemesi yargıçlarına ifade vermeyeceğini belirtti. Haber budur. Güvenle yayınlayabilirsiniz. Yüksel HOŞ / Belgrad-Sırbistan
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü
Türkiye'nin sanayi devleri belli oldu