Rusya'yı tehdit sayan yasa onaylandı

Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko'nun imzaladığı kararnamede, "Rusya’nın saldırgan faaliyetlerinin Ukrayna için tehdit olduğu” kaydedildi

Rusya'yı tehdit sayan yasa onaylandı
Rusya'yı tehdit sayan yasa onaylandı
GİRİŞ 16.03.2016 15:21 GÜNCELLEME 16.03.2016 15:21
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Devlet Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Poroşenko'nun imzaladığı Ukrayna savunma ve güvenlik sektörlerinin gelişimi hakkındaki kararname, güvenlik ve savunma alanlarında devletin mevcut yetenek ve kaynaklarının rasyonel kullanmasını ve devletin tehditlere yeterli ve esnek tepki göstermesini sağlama amacı taşıyor.

Kararnamede, "Rusya’nın saldırgan faaliyetlerinin, sadece siyasi, sosyal ve ekonomik anlamda değil, askeri güç kullanması ve ülkenin topraklarına el koyması yönünden de Ukrayna için tehdit olduğu" belirtildi.

Ayrıca kararname ile işgal edilen Kırım topraklarında, Baltık, Hazar ve Karadeniz bölgelerinde de bu tehdidin güncel olduğu bildirildi.

Kararnamede, “Rusya’nın ve diğer devletlerin istihbarat ve yıkıcı sabotaj faaliyetleri, farklı gruplar arasında etnik ve dini ayrılık çıkarılması, nefret, farklılık oluşturma, bölücülük, terörizm, Lugansk ve Donetsk bölgelerinde yarı devlet olmayı amaçlayan kışkırtıcı faaliyetler Ukrayna için tehdittir” ifadeleri kullanıldı.

Bunun yanında, kararnamede, "Ukrayna devlet sınırı yakınlarında ve Ukrayna’nın doğusunda Rusya’nın askeri birliklerini arttırması, Kırım yarımadasına taktik nükleer silahların yerleştirilmesi, aşırıcı suç işleyen yabancı askeri birliklerin Ukrayna toprakları üzerindeki artan faaliyetleri de Ukrayna ve bölgeye yönelik tehditler" arasında gösterildi. 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • laz 7 yıl önce Şikayet Et
    Ulan kari avrupanizinda sizinde .birakin ulan vu isleri kurtleri cok istiyosan sana bedava verelim..seytanlar sizi o oyunlar artik sokmez
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son anket sonuçları açıklandı: İşte seçmenin İsrail kararı!
Kabine toplanıyor! Masada milyonları ilgilendiren konular