Eurovision yetkilileri özür diledi ama...

Eurovision yetkilileri Kosova bayrağının IŞİD ile aynı listede yer almasından dolayı özür diledi ama yasak listesinden bayrağı kaldırmadı.

Eurovision yetkilileri özür diledi ama...
Eurovision yetkilileri özür diledi ama...
GİRİŞ 02.05.2016 17:06 GÜNCELLEME 02.05.2016 17:06

Kosova Bayrağı’nın Eurovision Şarkı Yarışması’nda; Kırım, NagoraKarabağ, Bask Bölgesi ve IŞİD bayrağı ile aynı yasaklı listede yer almasına gelen tepkiler ardından, EBU ve Eurovision yetkilileri Kosova’dan özür diledi. Ancak yönetim yasak listesinden Kosova bayrağını kaldırmadı. 

YANLIŞLIKLA OLDU

EBU Genel Müdürü Ingrid Deltenre gönderdiği mesajında bu evrakın yanlışlıkla yayınlandığına işaret ederken, EBU’nun örgütleyiciden hemen bu evrakın kaldırılmasını istediği belirtildi. Verilen rahatsızlığın bilincinde olduklarını belirten Deltenre, bayrakların kullanılmasıyla ilgili resmi talimatın yayınlandığını bildirdi. Buna karşılık, yasak ülke bayraklarının kullanılması listesini yayınlayan Globe Arena ve AXS sitelerinden Kosova bayrağını listeden çıkarmadı. Eurovision yetkilileri , “Eurovision” şarkı yarışmasında katılımcı 42 ülkenin ve Birleşmiş Milletler Örgütü üye ülkelerinin bayraklarına festival süresince kullanılmasına izin verileceğini bir kez daha yineledi.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin en şanslı köyü! Dev proje sonrası tersine göç başladı
Meteoroloji'den hava durumu için son dakika açıklaması....