Yasaklar ülkesi Almanya!

Dünyaya demokrasi dersi vermeye çalışan Almanya, son dönem çıkardığı anti demokratik yasalarla ülkeyi adeta açık cezaevine çevirdi.

Yasaklar ülkesi Almanya!
Yasaklar ülkesi Almanya!
GİRİŞ 31.08.2017 10:30 GÜNCELLEME 31.08.2017 10:30
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Almanya son aylarda çıkardığı yasalarla demokrasiden iyice uzaklaşmaya başladı. Her fırsatta dünya ülkelerine demokrasi ve insan hakları konusunda ayar vermeye çalışan Almanya, kişi hak ve hürriyetlerine sınırlamalar getirdi.

24 Eylül’de gerçekleşecek seçimlere gün sayan Almanya, seçim malzemesi yaptığı Türkiye’ye yönelik söylemlere sahne oluyor. Başta Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Almanya Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel olmak üzere Alman politikacılar, AK Parti hükümetinin politikalarını ve demokrasisini eleştiriyor. Son olarak Alman hükümeti, Türkiye’de demokrasi ve hukuk devleti ilkelerinin korunmasını sağlamak için Avrupa Birliği’ne, ülkeye yönelik ekonomik baskıyı artırma çağrısı yaptı.

KISITLAMALAR ARTTI

Başta Türkiye olmak üzere dünya ülkelerine yönelik demokrasi ve insan hakları konusunda sert eleştirilerden kaçınmayan Almanya, kendi uygulamalarını gözardı ediyor. Almanya’da son aylarda peş peşe çıkarılan yasalarla kişi hak ve hürriyetlerine çok fazla sınırlamalar getirildi. Almanya’da üstünde nakit taşıma limiti 15 bin avrodan 10 bin avroya düşürüldü. Çıkarılan bir yasayla, karayolları trafik kanunu ile ilgili olmayan sadece iddia niteliğindeki ihlallerden dolayı el konulabilecek.

GİZLİLİK KALDIRILDI

Almanya’yı adeta açık cezaevine çeviren yasalardan birisi de internette yaşandı. İnternette çevrim içi denetim yasası onaylandı ve kişi dokunulmazlığına yönelik temel haklara kısıtlamalar getirildi. Yazışma, elektronik posta ve telekomünikasyon gizliliği kaldırıldı. Almanya istediği zaman istediği kişinin WhatsApp mesajlarını izleyebilecek.

BANKA SIRRI ARTIK YOK

“Konut Dokunulmazlığı” hakkı da kaldırıldı. Banka müşterilerinin korunmasına yönelik kanun kaldırıldı. Haziran ayında bankacılık sırlarının kaldırılması onaylandı. 

POLİSE KAN TESTİ YETKİSİ

Almanya Parlamentosu, Adalet Bakanı Heiko Mass tarafından “Nefret Söylemine” ve “Yalan Habere” karşı hazırlanan “Ağ Uygulaması Yasasını” yine haziran ayında kabul etti. Polise, herhangi bir kanuni emir olmadan kan testi yaptırma yetkisi verildi. Bavyera’da “sonsuza kadar sürecek bir gözaltı” uygulanıyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 11
 • Dostacısı 6 yıl önce Şikayet Et
  müthiş endişe duyuyoruz müthiş
  Cevapla
 • gökahan 6 yıl önce Şikayet Et
  valla bizimde bi farkımız yok Almanya'dan
  Cevapla
 • Seyfullah 6 yıl önce Şikayet Et
  Çok haklısınız. kendi ülkemizde sürekli baskı ve zulüm var. Bozgunculuk var. (Herkese hayırlı Bayramlar)
  Cevapla
 • Mustafa 6 yıl önce Şikayet Et
  Cezaevinde interneti nereden buldun?
  Cevapla
 • Velhasıl 6 yıl önce Şikayet Et
  Alman mısın?
  Cevapla
 • 44IYI44 6 yıl önce Şikayet Et
  ......Nazi ülkesine hoşgeldiniz.......
  Cevapla
 • ali 6 yıl önce Şikayet Et
  almayin sunlarin mallarini lutfeeeeeen ne olur. bunlarin dini imani para o zaman goruruz hallerini
  Cevapla
 • Yusuf 6 yıl önce Şikayet Et
  Dünyaya anlatin bunu. Yoksa etkisi olmaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İl adayı olmaya hazırlanıyorlar! İşte 82. il olmaya aday olan ilçeler..
Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu