Anonymous hacker grubu Yunanistan'a savaş açtı!

Anonymous, Yunanistan’ın resmi veri tabanlarına yönelik gerçekleştirdiği saldırılarla Atina’nın birçok resmi belgesini ve yazışmasını ele geçirdi.

Anonymous hacker grubu Yunanistan'a savaş açtı!
Anonymous hacker grubu Yunanistan'a savaş açtı!
GİRİŞ 28.09.2017 12:21 GÜNCELLEME 28.09.2017 12:21
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Son dönemde internet dünyasındaki saldırıları ve ifşaları ile gündeme gelen Anonymous grubu bu kez hedef tahtasına Yunanistan’ı yerleştirdi. Geçtiğimiz saatlerde Yunanistan’ın resmi veri tabanlarına yönelik gerçekleştirdiği saldırılarla uluslararası hacker grubu Atina’nın birçok resmi belgesini ve yazışmasını ele geçirdi.

Yunanistan medyasına göre, Anonymous Yunanistan Merkez Bankası’nın birçok belgesini internet ortamında yayımlandı. Yunan medyasında yer alan bilgiler, internette yayınlanan belgelerin çok büyük bir dönemi kapsadığını göstermekte. Erişime açılan belgelerin en eskileri 2000’li yılların başına ait. Anonymous’un ilk etapta 10GB’lık bir bilgiyi kamuoyu ile paylaşması bekleniyor.

Yunanistan Merkez Bankası’na yönelik saldırı öncesinde Anonymous isminden söz ettiren yeni bir saldırı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta sonu internet üzerinden borçlarını karşılayamayanların taşınmaz mallarının açık arttırmaya sunulduğu platform grubun saldırısına uğradı. Saldırı sonrasında ilgili resmi site devre dışı kaldı.

Saldırılar nedeniyle Yunanistan makamları kırmızı alarma geçerken Yunanistan Polisi’nin ilgili birimleri ve Yunanistan istihbaratı özel araştırmalar gerçekleştiriyor.

ANONUMOUS’UN SON AÇIKLAMALARI

Gelinen noktada Anonymous hangi nedenlerden dolayı Yunanistan’ı hedef tahtasına koyuyor? Grubun son açıklamaları bu soruya yanıt veriyor.

Anonymous’a göre kemer sıkma politikaları ve sert ekonomik tedbirler neticesinde Yunanistan devleti artık vatandaşlarına temel hizmetleri sunacak durumda değil. Anonymous bu durumu "kabul edilemez" olarak görürken, Yunanistan halklarına dönük eylemlerin "cezalandırılmasının" vaktinin geldiğini vurguluyor.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Kader 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar ortalık karıştırmak istiyor nede olsa yahudiler dünyanın nüfusunu azaltmak istiyor müslüman lar tamamen yok olmalı hıristiyan ların işe yaramayanlari yok edilecek sadece yahudi ve çalışkan koyun gibi uysal yonetilebilen hristiyan topluluklar kalacak su savaşları çoktan başladı
  Cevapla
 • Kılıç Arslan 2 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyeye atar yapıyordu bunlar yemeyince Yunana hırlamıslar..
  Cevapla
 • börü 2 yıl önce Şikayet Et
  ettigini bulmus yunanlilar simarik cocuk gibi saldiracak yer ariyordu yunanistan, ne diyelim Allah bizi bu saldirilardan korusun
  Cevapla
 • ARMADA 2 yıl önce Şikayet Et
  Anonymous Yunanlıları Bayagı Ağlatmış Hani Bir Laf Vardır Gülme Komşuna Gelir Başına
  Cevapla
DİĞER HABERLER
MSB'den peş peşe açıklamalar
Marka marka en ucuz sıfır otomobil fiyatları