Koltuğa oturur oturmaz 'Türkiye' dedi!

Avusturya'da yapılan genel seçimlerde sandıktan zaferle ayrılan Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Alman Bild gazetesine konuştu.

Koltuğa oturur oturmaz 'Türkiye' dedi!
Koltuğa oturur oturmaz 'Türkiye' dedi!
GİRİŞ 24.12.2017 17:29 GÜNCELLEME 24.12.2017 17:29
Bu Habere 219 Yorum Yapılmış

Kısa süre önce başbakanlık koltuğuna oturan Kurz, basına verdiği ilk kapsamlı mülakatta Türkiye'yi hedef aldı. 

Almanya'nın çok satan gazetelerinden Bild'e konuşan Kurz, başta Almanya Başbakanı Angela Merkel'in koyduğu, ''Her ülkeye mülteci dağıtılmalı'' politikasına yönelik yaklaşımına değindi.

 

 

Kurz, ''Her AB ülkesi ne kadar mülteci istiyorsa buna kendisi karar vermeli. Ülkeler kendi kültürlerinin farkında olduğu zaman olumlu anlamda gelişebilirler'' dedi.

TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALDI

Seçim döneminde de Türkiye'yi hedef alan saçma demeçler vererek oy toplamaya çalışan Kurz, Bild'e verdiği röportajda Türkiye'den de bahsetti. 31 yaşındaki Kurz, ''Türkiye'nin Avrupa Birliği'nde yeri yok'' ifadesini kullandı.

Avusturya'da 15 Ekim'de yapılan genel seçimleri kazanan ancak çoğunluğu sağlayamayan muhafazakar Halk Partisi (ÖVP) ile aşırı sağcı politikalarıyla bilinen Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ), koalisyon kurmak için anlaşmaya varmıştı. 

EN GENÇ BAŞBAKAN OLDU

Müzakerelerin başarıya ulaşmasıyla, şimdi sağ kanatta yer alan iki parti koalisyon hükümeti kuracak. Bu da Avusturya'yı Batı Avrupa'nın aşırı sağla yönetilen tek ülkesi konumuna getirecek. Özgürlük Partisi'nin öne çıkan isimlerinden Herbert Kickl, ülkenin aşırı sağa kaydığı endişelerini tırmandıran koalisyon için, "Korkulacak hiçbir şey yok" yorumunu yapmıştı. 

Yeni hükümetle beraber Halk Partisi'nin 31 yaşındaki lideri Sebastian Kurz, Avrupa'nın en genç başbakanı ünvanını aldı. 

YORUMLAR 219
 • Faik 4 yıl önce Şikayet Et
  Biz neden islam birliğini kurmuyoruz.
  Cevapla
 • misafir 4 yıl önce Şikayet Et
  AB ye girmeye çok hevesli sanıyolar bizi çok da tın.
  Cevapla
 • C KARABAL 4 yıl önce Şikayet Et
  Ab' li siyasetçiler koltuğa oturunca türklerle uğraşmamaları gerektiğinin farkına varıyorlardı. Bu çocuk avusturya gibi bir ülkenin dünya siyasetinde solda sıfır olduğunun farkına varabilmesi için kırkıncı yaş gününü beklemesi gerekiyor sanırım.
  Cevapla
 • Semra 4 yıl önce Şikayet Et
  Bütün terör örgütlerini destekliyen bunlar değilmi.Tabiki bizi Avrupa birliğine almaz.Birliğiniz sizin olsun istemiyoruz.
  Cevapla
 • ali 4 yıl önce Şikayet Et
  ya artık böyle söylemler kanıma dokunuyor...siz kimsiniz ki yok almayalım yok sürümcede bırakalım yeter ya..girmiyoruz deyip çekilmemiz gerek artık..ab leri başlarına çalınsın..bakalım ne yapacaklar bu kafayla ..dünyayı sömürerek bu günlere geldiler..bundan sonra ne halt yiyeceklerse yesinler...biz de onları zaten istemiyoruz işte o kadar...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyada yankı uyandırdı: Türkiye imkansızı başardı!
İBB'nin Bizans'ı diriltme hayali! Sultanahmet Meydanı'nda ihanet projesi