Fransa'dan koronavirüs iddiası: Bu ilaç hastaların yüzde 91.7'sini iyileştirdi!

Koronavirüs tedavisinde her gün yeni bir tedavi yöntemi açıklanıyor. Fransa bugün dünyaya kullandığı ilacın sonucunu duyurdu. Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisinde kullanılan klorokinin hastaların yüzde 91,7'sini 10 gün içinde iyileştirdiği belirtildi.

GİRİŞ 11.04.2020 14:58 GÜNCELLEME 13.04.2020 10:43
Bu Habere 70 Yorum Yapılmış

Dünyada milyonlarca insanın hayatını felç eden koronavirüs tedavisinde Fransa elindeki son dakika verilerini paylaştı.

 

KORONAVİRÜS HASTALARINI İYİLEŞTİREN İLAÇ

Fransız basınında yer alan haberlerde, Marsilya'daki Akdeniz Enfeksiyon Enstitüsü Genel Direktörü Prof. Dr. Didier Raoult'un yaptığı bir çalışma sonucu sıtma tedavisinde başvurulan klorokinin virisü taşıyan 1061 kişide kullanıldığı kaydedildi.

 

 

HASTALARIN YÜZDE 91.7'Sİ İYİLEŞTİ

Bu kişilerin yüzde 91,7'si 10 gün içinde virüsü atlattı, 74-95 yaşlarındaki hastaların yüzde 0,5'i hayatını kaybetti.

MACRON İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Ülkede Kovid-19 tedavisinde klorokinin kullanımını savunan doktor olarak bilinen Dr. Raoult, 9 Nisan'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmüştü.

İHRACATI YASAKLANMIŞTI

Fransa'da Başbakanlık Kararnamesiyle klorokinin Kovid-19 tedavisinde kullanılmasına izin verilmişti. Fransız hükümeti, klorokinin ihracatını yasaklamıştı. 

KORONA TEDAVİSİNDE KULLANILAN KLOROKİNİN NEDİR?

Klorokin, sıtmaya karşı en eski ve en etkili ilaçlardan biri olarak biliniyor. Klorokin on yıllardır kullanılıyor. Afrika'da artık kullanımı, sıtma parazitlerinin bu ilaca karşı oluşturduğu direnç nedeniyle artık tavsiye edilmiyor. Bazı ülkeler, bu ilacın kullanımını azaltmak için bazı düzenlemeler getirdi ama ilaç piyasasında özel sektörün faal olduğu bazı ülkelerde hala çok rağbet görüyor ve satışı yaygın yapılıyor.

ABD'DE DE KULLANILACAK İDDİASI

ABD Başkanı Donald Trump, sıtma tedavisinde kullanılan klorokinin ABD'de yeni koronavirüs tedavisinde kullanımına onay verildiğini öne sürmüştü.

 

YORUMLAR 70
 • Türk Vatandaşı 4 yıl önce Şikayet Et
  Kaç tanesi kör oldu?
  Cevapla
 • sadık 4 yıl önce Şikayet Et
  Hidroksiklorokin, romatizmal hastalıklara bağlı şikayetlerin azaltılmasında yıllardır tüm dünyada (tabii olarak ülkemizde de) yaklaşık 30 yıldır yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır. Daha önce klorokin kullanılıyordu. 1990-2020 arasında hidroksiklorokin kullanımına bağlı belirgin görme kaybı şeklinde vaka sunumu yapılmamıştır. İngilizce literatürde de 15'e yakın, görme azlığının bu ilacın kullanımına bağlı olabileceği düşünülen izole vaka sunumları vardır. Hidrosiklorokinin bir ay süreyle kullanımı, göz hekimine danışmayı gerektirmeyecek derecede güvenilirdir.
  Cevapla
 • vatan 4 yıl önce Şikayet Et
  fransada Yasiyirom bu ilaci ilk basta fransa yasaklamis evet, su an sade acil de veriliyor, yani hic etkisi olmaz cok gec oluyor, bunu tavsi eden doktora olum tehditleri var, burda ilac lobisi baski yapiyor, su an ev doktorlari yazamiyor yasak. daha once recetesiz bir ilac di anlayin.
  Cevapla
 • Taha 4 yıl önce Şikayet Et
  Hapşırmayla vücuttan virüs atılımı gerçekleşiyorsa, yoğun hapşırma terapisi uygulayarak vücudun virüsten temizlenmesi sağlanabilir mi? Hapşırınca Elhamdülillah demenin sağlık yönünden bir hikmeti var mıdır?
  Cevapla
 • Vatandaş 4 yıl önce Şikayet Et
  vardır mutlaka. Derin düşünmüşsün. Maşallah
  Cevapla
 • Almanya 4 yıl önce Şikayet Et
  Bir Hikmeti vardır. Elhamdülillah.
  Cevapla
 • Taha 4 yıl önce Şikayet Et
  HAPŞIRMA ile Akciğerler Virüsten temizlenebilir mi?Burun kılları ile bir tüycükle oynanır ise veya hapşırma sağlayan bir ilaç varmıdır bilmiyorum ama Hapşırınca virüs atıyor isek sürekli hapşıralım.Cevaplayacak bir doktor varmıdır.
  Cevapla
 • ... 4 yıl önce Şikayet Et
  hücre içerisindeki virüsleri nasıl atacaksın peki. hapşurunca vücut dışarı hücrelerini de mi atıyor ?
  Cevapla
 • Taha 4 yıl önce Şikayet Et
  Hapşırınca ELHAMDÜLİLLAH demenin Hikmeti nedir?Hapşırma ile Akciğerlerden dışarıya yoğun bir Virüs atılıyor ise Hastalara sürekli Hapşırmaları için terapi yapılsa Akciğerlerde ki Virüs yoğunluğunu azaltmada ne kadar etkili olur?Sadece aklıma geldi bunu 4 kanala yazdım doktorlara sorun diye ama sorulmadı.Faydası olurmu?
  Cevapla
 • Vatandaş 4 yıl önce Şikayet Et
  Belki olur. Buhara durmakta faydalı olur
  Cevapla
 • ahmet 4 yıl önce Şikayet Et
  taha yavrum! babandan habersiz internete mi girdin yine, kapat bakıym şu interneti
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bu takım Süper Lig tarihine geçti!
Mersin'de zincirleme kaza: 10 ölü, 39 yaralı!