Dünya bu yeminli itirafı konuşuyor: Düşen araçtan 'insan olmayan varlıklar' çıkarıldı!

Eski istihbarat yetkilisi David Grusch yeminli ifadesinde, ABD'nin 'on yıllarca' gizli UFO programı yürüttüğünü belirterek, uzaylı yaşamı konusunda ABD tarafından 'insan olmayan' varlıkların bulunduğunu iddia etti.

GİRİŞ 27.07.2023 10:14 GÜNCELLEME 27.07.2023 10:43
Bu Habere 259 Yorum Yapılmış

Eski bir Amerikan istihbarat yetkilisi Çarşamba günü Kongre'de yapılan dikkat çekici bir oturumda, ABD hükümetinin düşen UFO'ları toplayan ve tersine mühendislik yapmaya çalışan "on yıllarca süren" bir program yürüttüğünü söyledi.

DÜŞEN ARAÇTAN İNSAN OLMAYAN VARLIKLARIN ÇIKARILDIĞINI İDDİA ETTİ

ABD Savunma Bakanlığı'na bağlı bir kurumda 2023 yılına kadar açıklanamayan anormal olayların (UAP) analizini yürüten David Grusch, Washington'daki Temsilciler Meclisi gözetim komitesine, uzaylı yaşamı konusunun bugüne kadarki en yüksek profilli yayını olarak düşen araçların içlerinden "insan olmayan" varlıkların bulunduğunu ve çıkarıldığını ayrıca bunların saklandığını söyledi.

Eski istihbarat yetkilisi David Grusch yemin ederken | Fotoğraf: Greg Nash

YEMİNLİ İFADESİNDE UZAYLILARIN VARLIĞINI İTİRAF ETTİ

Duruşma, Grusch'un Haziran ayında hükümetin uzaylı uzay araçlarını gizlice barındırdığı yönündeki iddiaları üzerine başlatıldı. Çarşamba günü Grusch bu iddiaların hepsini olmasa da bazılarını yemin altında tekrarladı.

Grusch komiteye şunları söyledi: "Resmi görevlerim sırasında, erişimime izin verilmeyen on yıllarca süren bir UAP kaza bulma ve tersine mühendislik programı hakkında bilgilendirildim."

Tüm dünyanın yoğun ilgi gösterdiği duruşmada, ABD'nin uzaylı yaşamı ve teknolojisine dair kanıtlar sakladığına dair spekülasyon ve iddialar, yüksek dozda şüphecilikle harmanlanarak sunuldu.

ABD HÜKÜMETİNİN UFO PROGRAMLARINA ERİŞİMİ ENGELLEDİĞİNİ BELİRTTİ

The Guardian'ın aktardığı bilgilere göre, Grusch 2022 yılında bir muhbirlik şikâyetinde bulundu. Hükümetteki görevinde askeri, savunma ve diğer kurumların uzaylılar ve uzaylı araçları hakkında neler bildiğini araştırmakla görevlendirildiğini söyledi, ancak gizli hükümet UFO programlarına erişiminin engellendiğini iddia etti.

Çarşamba günü konuşan Grusch, iddiaları nedeniyle "çok acımasız" bir misillemeyle karşı karşıya kaldığını söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Grusch, "Bu beni hem profesyonel hem de kişisel olarak yaraladı," dedi.

Eski istihbarat yetkilisi David Grusch | Fotoğraf: Greg Nash

BİLDİKLERİNİ ANLATTIĞI İÇİN HAYATINDAN ENDİŞE EDİYOR

Grusch sorgulama sırasında, hükümetin UFO bilgilerini gizleme çabaları sırasında "zarar gören ya da yaralanan insanlar" hakkında bilgi sahibi olduğunu doğruladı.

Bir gözetim komitesi üyesinin "hayatından endişe edip etmediği" sorusuna Grusch. "Evet, kesinlikle." yanıtını verdi.

Grusch sözlerine şunları ekledi: "Eylemlerimin nihayetinde şeffaflığın artması yönünde olumlu bir sonuca yol açacağını umuyorum."

O zamandan beri, hükümetin UFO'larla ilgili ne tür kanıtlara sahip olduğu ya da olmadığı konusundaki entrika daha da yoğunlaştı.

80 yıldır silahlanıyorlar | Haber7.com

TÜM FİZİK KURALLARIMIZA MEYDAN OKUYAN BİR TEKNOLOJİYE SAHİPLER

UFO soruşturmasını yürüten Tennessee'li Cumhuriyetçi kongre üyesi Tim Burchett geçtiğimiz haftalarda ABD'nin "tüm fizik kurallarımıza meydan okuyan" bir teknolojiye sahip olduğuna dair kanıtlar bulunduğunu ve uzaylı araçların bizi "kömür briketine dönüştürebilecek" bir teknolojiye sahip olduğunu iddia etmişti.

Grusch, hükümetin düşen dünya dışı araçlara sahip olduğu yönündeki görüşünü yineledikten sonra kendisine "bu aracı kullanan pilotların cesetleri elimizde mi?" diye soruldu.

Grusch, "NewsNation röportajımda da açıkça belirttiğim gibi, biyolojik ilaçlar bu iyileşmelerin bazılarıyla birlikte geldi," dedi.

Grusch bu biyolojiklerin "İnsani değillerdi ve konuştuğum program hakkında doğrudan bilgi sahibi olan ve şu anda hala programda olan kişilerin değerlendirmesi de bu yöndeydi."

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 259
 • hakan 10 ay önce Şikayet Et
  ben uzayliyim kardesim ama degerimi bilen yok
  Cevapla
 • belde 10 ay önce Şikayet Et
  ufo bahanesiyle insan fıtratını tamamen yok etmenin adı bu. insanlığın sonu desek daha anlamlı olur. felaketimizi kendi ellerimizle hazırlıyoruz. düşünen insan değil, mankurt insan tipi çıkacak. insan makine gibi bir şey olacak anlaşılan. lakin Rabbimizin de bir planı vardır. sonuçta ruhumuza da satın alacak değiller. insanlık çook kirlendi. beyinler sürekli devşiriliyor.
  Cevapla
 • ayhan gökmen 10 ay önce Şikayet Et
  Ziyaaaaaa...
  Cevapla
 • Delii 10 ay önce Şikayet Et
  Boşuna yemin etme. Uzaylılar Antalyada Tatil yapıyor
  Cevapla
 • Onur 10 ay önce Şikayet Et
  kendi menfaatleri için binlerce insanı çocuğu öldürenlerin yeminine ne kadar itimat edersiniz?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ve EURO 2024 başlıyor! 51 maçın tamamı sadece TRT ekranlarında
Ünlü oyuncu Yusuf Atala'ya dolandırıcılık gözaltısı