Fatih Erbakan kimdir ve kaç yaşında? Son günlerde gündem olan Fatih Erbakan Cumhurbaşkanı adayı mı?

Fatih Erbakan, aşının ardından yarı insan yarı maymun çocukların doğabileceğine ilişkin açıklamaları ile gündem oldu. Şimdi ise, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda açıklama yaptı. Son günlerde koronavirüs aşısına ilişkin çarpıcı iddialarda bulunan Fatih Erbakan kimdir, kaç yaşındadır ve nerelidir? Detaylar haberimizde...

Fatih Erbakan kimdir ve kaç yaşında? Son günlerde gündem olan Fatih Erbakan Cumhurbaşkanı adayı mı?
Fatih Erbakan kimdir ve kaç yaşında? Son günlerde gündem olan Fatih Erbakan Cumhurbaşkanı adayı mı?
GİRİŞ 23.09.2021 10:09 GÜNCELLEME 23.09.2021 10:09
Bu Habere 116 Yorum Yapılmış

Fatih Erbakan 1 Ocak 1979'da Ankara'da dünyaya geldi. Asıl adı Muhammed Ali Fatih Erbakan'dır. Kozanoğulları olarak bilinen Adanalı bir aileden gelmektedir. Adana'da Nazırzadeler ismi ile bilinen ailesi, soyadı kanunu ile 'Erbakan' ismini aldı.54. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğludur. 3 çocuklu bir ailenin ferdidir. Kız kardeşi Rabia Elif Erbakan Altınöz de aktif olarak siyasetin içinde yer almaktadır. 

İlköğrenimin ardından Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu'ndan mezun oldu. Daha sonra başladığı Ankara Ayrancı Lisesi'ni tamamladı.

Yüksek öğrenimi için Başkent Üniversitesini tercih etti. Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı'na (MGV) bağlı olarak çalışmalarını yürüttü. Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü başarı ile bitirdikten sonra yüksek lisans yapmak üzere İngiltere'ye gitti. Annesi Hatice Nermin Erbakan vefat edince Türkiye'ye döndü. Dönüş yaptıktan sonra Başkent Üniversitesi'nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği üzerine yüksek lisans yaptı. Ardından da yine aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı'nda doktorasını tamamladı.

İyi derecede İngilizce bilmektedir. 

MİLLİ GÖRÜŞ CAMİASI'NDA FATİH ERBAKAN 

1999'da Fazilet Partisi Çankaya teşkilatında seçim ve gençlik çalışmalarına dahil oldu. Erbakan, Fazilet Partisi'nin kapatılmasının ardından kurulan Saadet Partisi'nin genel merkez gençlik kolları yönetim kurulunda çalışmalarını sürdürdü.

Bir dönem Saadet Partisi genel idare kurulu üyeliği ve genel başkan başdanışmanlığı yaptı. 2014'te Saadet Partisi 5. Olağan Kongresi'nde aday olan Fatih Erbakan ve Mustafa Kamalak yarışını Kamalak kazandı. Bu kongreye kadar partideki görevini sürdürdü. 

ERBAKAN VAKFI'NIN GENEL BAŞKANI OLDU

Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının ardından 14 Haziran 2013'te kurulan Necmettin Erbakan Vakfı'nın ilk genel başkanı olarak seçildi. 

SAADET PARTİSİ FATİH ERBAKAN'I DESTEKLEYENLERİ İHRAÇ ETTİ

Erbakan, 30 Mart 2014 yerel seçim döneminde, Fatih Erbakan'ı seçim konuşması için çağıranların ve mitinglere Fatih Erbakan'ı davet edenlerin parti üyeliklerine son verildiğini anlattı. 4 Mayıs 2014'te gerçekleşen genel başkanlık seçimi öncesinde de kendisine destekleyen çok sayıda üyeyi partiden ihraç ettiklerini aktardı. Bu ihraçların yaşanmaması halinde daha farklı bir sonuç çıkacağını ifade etti. 

FATİH ERBAKAN NEDEN SAADET PARTİSİNDEN AYRILDI? 

Fatih Erbakan katıldığı bir TV programında Saadet Partisinden neden ayrıldığına dair açıklama yaparken çalışılmasına müsaade edilmediğini ifade etti. Erbakan, "Çalışma yapmamıza müsaade edilmiyor, konferans yapmamıza izin verilmiyor. Biz bunu bir ibadet olarak yapıyoruz, yapmamız gerekiyor. Bu ibadete kimsenin engel olmaya hakkı yok ki. Yaşama hakkı tanımıyorsunuz. Bunun sonucunda biz keyfimizden değil, bu muamelenin ve dışlamanın sonucunda mecburen bu çalışmaları yapmak durumunda kaldık."  şeklinde konuştu. 

YENİDEN REFAH PARTİSİNİ KURDU 

Saadet Partisi'nden ayrılışının ardından 23 Kasım 2018'de Yeniden Refah Partisi'ni (YRP) kurdu ve partinin genel başkanı olarak göreve başladı.

 

9 Şubat 2020'de Sakarya Demokrasi Meydanı'ndaki alanda ilk mitingi olan Kudüs Mitingi'ni düzenledi.

FATİH ERBAKAN CUMHURBAŞKANI ADAYI MI?

Konya'da, esnaf ziyareti esnasında bir gazeteciye yanıt veren Dr. Fatih Erbakan, potansiyel cumhurbaşkanı adayı olduğunu ifade etti. Makam için, mevki için şahsi beklentiler için yola çıkmadığının altını çizen Erbakan, "Milli Görüş'ün projeleri, teklif ettiğimiz adımlar bir başka cumhurbaşkanı tarafından atılacaksa da yok illa biz olmamız lazım diye bir iddiamız da olmaz. Bunu görmezsek sorumluluktan da kaçmayız" şeklinde konuştu. 

"KORONAVİRÜS AŞISI İLE YARI İNSAN YARI MAYMUN ÇOCUKLAR DOĞABİLİR" 

Koronavirüs aşısına olan karşıtlığı ile son günlerde gündemde olan siyasetçi, aşı olmayı düşünmediğini vurguladı. Aşıya ilişkin şüphelendiği birçok açık nokta olduğuna değinen Erbakan, daha önce ortaya çıkan diğer griplerde birçok fiyaskolar yaşandığını öne sürdü. 

Fatih Erbakan, mRNA teknolojisine (mRNA tekonoljisi ile üretilen biontech aşısı) dikkati çekerek "mRNA demek insanın hücre çekirdeğine girmek demektir. Yarı insan yarı maymun çocuklar doğurmasına sebep olabilirsiniz. 3 kulaklı 5 gözlü yaratıklar doğmasına yol açabilir." dedi. 

FATİH ERBAKAN'IN EŞİ BEYZA MOLU

Fatih Erbakan 2003'te Beyza Molu ile dünya evine girdi.

Mutlu çiftin ikiz çocukları vardır. 

YAZDIR
YORUMLAR 116
 • Mustafa sarıyar 3 hafta önce Şikayet Et
  Kalbi güzel insan
  Cevapla
 • Zafer 3 hafta önce Şikayet Et
  Türkiye'de bir Fatih Erbakan var birde diğerleri tek doğruların partisi
  Cevapla
 • Erva 3 hafta önce Şikayet Et
  Neden makam mevki için yola çıkmadığını ifade ettiği halde genel başkan adayı çıktın mademki verilen görevi yapsaydın gülerler bu kelimelere
  Cevapla
 • Süleyman 3 hafta önce Şikayet Et
  Allah cc yolunu bahtını açık eylesin, sana güveniyoruz ve destekleyeceğiz
  Cevapla
 • ömer 3 hafta önce Şikayet Et
  allah yolunuzu açık etsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle