Berfin Kıymaz kimdir?

Ekranların en çok takip edilen televizyon yapımlarından Gönül Dağı'nda 3'üncü sezon oldukça duygusal bir bölüm ile başladı. İzleyicilere dramatik anlar yaşatan 66'ncı bölümden sonra gözler 67'nci bölümde ve fragmanda da yer alan Berfin Kıymaz'a çevrildi. Dizide Aylin karakterine hayat veren Berfin Kıymaz kimdir ve kaç yaşındadır?

Berfin Kıymaz kimdir?
Berfin Kıymaz kimdir?
GİRİŞ 24.09.2022 14:38 GÜNCELLEME 24.09.2022 14:38

TRT1 ekranlarında yayınlanan ve her yeni bölümü on binlerce kişi tarafından seyredilen Gönül Dağı'nda 3'üncü sezon geçtiğimiz hafta itibariyle başladı. 2'nci sezonun finaline damga vuran Dilek'in beklenmedik ölümü yeni sezonun ilk bölümüne de sirayet ederken, 67'nci bölümde diziye Aylin karakteri de dahil oldu. Dizinin 3'üncü sezon planlamasında kendine yer bulan Berfin Kıymaz, önümüzdeki dönem 'Mühendis Aylin' karakterine hayat verecek. İşte, Berfin Kıymaz'ın biyografisi ve oyunculuk kariyeri!

BERFİN KIYMAZ'IN BİYOGRAFİSİ

Berfin Kıymaz, 1999'da dünyaya geldi. 23 yaşındadır. 1,70 santimetre uzunluğa ve 52 kilo ağırlığa sahiptir. İlkokul, ortaokul; lise ve üniversite eğitimlerinin dışında oyunculuk eğitimi de almıştır. Buna ek olarak B2 seviyesinde İngilizce bilmektedir.

OYUNCULUK KARİYERİ

Berfin Kıymaz, Ankara'da aldığı oyunculuk eğitiminin akabinde çeşitli tiyatrolarda aktrist olarak çalıştı. 

Berfin Kıymaz

Burada deneyim kazandıktan sonra yine Ankara'daki bir menajerlik firmasıyla anlaşmaya vardı.

Kıymaz, oyunculuk kariyerinin ilk çıkışını da Gönül Dağı dizisi ile yapacak. Ekranların en çok takip edilen dizileri arasında yer alan bu yapım, genç oyuncunun ilk tecrübesi olacak.

Diğer taraftan 67'nci bölüm fragmanında da görüldüğü üzere 'Mühendis Aylin' karakteriyle diziye katıldığı öğrenildi.

Gönül Dağı Aylin

Ankara'dan Gedelli'ye gelen Aylin, Gönül Dağı olarak tanımlanan bölgede sıcak su kaynağının var olup olmadığını ekibiyle birlikte inceleyecek. 

Yatırım yapmaya değer bir sıcak su kaynağı olması halinde bölgede ıslah çalışmaları başlayacak. Bu sayede Gedelli kasabasının civar ilçelere taşınmasının da önüne geçilecek.

Gönül Dağı Taner

Ancak bunun için Taner ve Münir Başkan'ın yoğun mesai harcaması ve Mühendis Aylin'i ikna etmesi gerekiyor. Aylin de 67'nci bölümün fragmanında Taner'e hitaben: "Benim bu raporu yazmak için birkaç günüm daha var. Bana ikna edici bir şeyler getirebilirseniz yardımcı olabilirim" diye konuştu.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL