Mukabele 16 Cüz - 2021 Ramazan Ayı 16 Günü Mukabele İzle ve Dinle

İşte Kabe İmamı ve aynı zamanda matematik profesörü de olan dünyaca ünlü imam Mahir El Muaykili (Mahir Al Mu’ayqali) seslendirdiği Mukabele’nin 16. cüzü...

Mukabele 16 Cüz - 2021 Ramazan Ayı 16 Günü Mukabele İzle ve Dinle
Mukabele 16 Cüz - 2021 Ramazan Ayı 16 Günü Mukabele İzle ve Dinle
GİRİŞ 28.04.2021 08:53 GÜNCELLEME 14.06.2021 10:19

Mukâbele; Cebrâil aleyhisselâm-ın her sene Ramazan ayında Peygamber Efendimize sallâllâhu aleyhi ve selleme gelerek Kur’an-ı Kerim’i karşılıklı müzakere etmelerini, birbirlerine okumalarını ifade eder. Ramazân-ı Şerîf’in en mühim vasfı, bir Kur’ân-ı Kerîm mevsimi olmasıdır. Rasûlullah sallâllâhu aleyhi ve sellem her Ramazan Cebrâil’le birlikte o zamana kadar nâzil olan Kur’ân’ı mukabele usûlüyle karşılıklı okurlardı. Ömrünün son ayında ise iki kere tekrarladılar.

MUKABELE - 16 GÜN - 16 CÜZ
 

Mukabelenin 16.cüzünde Kehf suresi ve Taha suresi bulunmaktadır.

GÜNLÜK DUALAR - 16. GÜN

"Allahumme veffignî fîhi li-muvafeget'il-ebrar ve cennibnî fîhi murafagat'el-eşrar, ve avinî fîhi bi-rahmetike ila dar'il-garari bi-ilahiyyetike ya ilah'el-alemîn."

Anlamı: Allah'ım! Bu günde iyi insanlarla arkadaş olmaya beni muvaffak kıl ve kötü insanların arkadaşlığından beni uzaklaştır. Rahmetinle bana ebediyet ve sükûnet yurdu olan cennette yer ver; ilahlığın hakkına, ey âlemlerin ilahı!

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan dünyaya seslendi: Uluslararası düzen iflas bayrağını çekti
"İsrafı bitirdik" diyen İmamoğlu'ndan tam yol pankart!