Mukabele 17 Cüz - 2021 Ramazan Ayı 17 Günü Mukabele İzle ve Dinle

İşte Kabe İmamı ve aynı zamanda matematik profesörü de olan dünyaca ünlü imam Mahir El Muaykili (Mahir Al Mu’ayqali) seslendirdiği Mukabele’nin 17. cüzü...

Mukabele 17 Cüz - 2021 Ramazan Ayı 17 Günü Mukabele İzle ve Dinle
Mukabele 17 Cüz - 2021 Ramazan Ayı 17 Günü Mukabele İzle ve Dinle
GİRİŞ 29.04.2021 10:13 GÜNCELLEME 14.06.2021 10:19

Mukâbele; Cebrâil aleyhisselâm-ın her sene Ramazan ayında Peygamber Efendimize sallâllâhu aleyhi ve selleme gelerek Kur’an-ı Kerim’i karşılıklı müzakere etmelerini, birbirlerine okumalarını ifade eder. Ramazân-ı Şerîf’in en mühim vasfı, bir Kur’ân-ı Kerîm mevsimi olmasıdır. Rasûlullah sallâllâhu aleyhi ve sellem her Ramazan Cebrâil’le birlikte o zamana kadar nâzil olan Kur’ân’ı mukabele usûlüyle karşılıklı okurlardı. Ömrünün son ayında ise iki kere tekrarladılar.

MUKABELE - 17 GÜN - 17 CÜZ

Mukabelenin 17.cüzünde Enbiya suresi ve Hac suresi bulunmaktadır.

GÜNLÜK DUALAR - 17. GÜN

"Allahummehdinî fîhi li-salih'il-e'mali, vegzi lî fîh'il-havaice ve'l-amal. Ya men la yehtacu ile't-tefsiri ve's-sual. Ya alimen bima fî sudur'il-âlemin, salli alâ Muhammedin ve Âlih'it-tahirin."

Anlamı: Allah'ım! Bu günde beni salih amellere hidayet et; bu günde beni hacet ve arzularıma kavuştur. Ey açıklamaya ve sormaya ihtiyacı olmayan; ey âlemdekilerin göğsünde bulunanları (içinde geçenleri) bilen Rabbim! Muhammed'e ve onun tertemiz Ehlibeyti'ne rahmet et.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'den Murat Kurum'a teşekkür!
TFF, derbi öncesi yeni VAR uygulamasını duyurdu!