Mukabele 19 Cüz - 2021 Ramazan Ayı 19 Günü Mukabele İzle ve Dinle

14 asırlık bir gelenek olan Mukabele Ramazan ayının başlaması ile birlikte gün gün Haber 7'de yayınlanacak. İşte Kabe İmamı ve aynı zamanda matematik profesörü de olan dünyaca ünlü imam Mahir El Muaykili (Mahir Al Mu’ayqali) seslendirdiği Mukabele’nin 19. cüzü...

Mukabele 19 Cüz - 2021 Ramazan Ayı 19 Günü Mukabele İzle ve Dinle
Mukabele 19 Cüz - 2021 Ramazan Ayı 19 Günü Mukabele İzle ve Dinle
GİRİŞ 01.05.2021 11:23 GÜNCELLEME 01.05.2021 11:23

Mukâbele; Cebrâil aleyhisselâm-ın her sene Ramazan ayında Peygamber Efendimize sallâllâhu aleyhi ve selleme gelerek Kur’an-ı Kerim’i karşılıklı müzakere etmelerini, birbirlerine okumalarını ifade eder. Ramazân-ı Şerîf’in en mühim vasfı, bir Kur’ân-ı Kerîm mevsimi olmasıdır. Rasûlullah sallâllâhu aleyhi ve sellem her Ramazan Cebrâil’le birlikte o zamana kadar nâzil olan Kur’ân’ı mukabele usûlüyle karşılıklı okurlardı. Ömrünün son ayında ise iki kere tekrarladılar.

MUKABELE - 19 GÜN - 19 CÜZ
 

Mukabelenin 19.cüzünde Şuara suresi ve Neml suresi bulunmaktadır.

GÜNLÜK DUALAR - 19. GÜN

"Allahumme veffir fîhi hazzî min berakatih, ve sehhil sebîlî ila hayratih, vela tehrimnî gabûle hasenatih, ya hadiyen ile'l-hagg'il-mubîn."

Anlamı: Allah'ım! Bu günün bereketlerinden nasibimi bol et; hayırlarına ulaşma yolumu kolaylaştır; iyi amellerinin kabulünden beni mahrum bırakma; ey apaçık hakka hidayet eden Rabbim!

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsrailli gazete haberini yaptı: Türkiye fark attı!
Hakan Fidan'dan Antalya'da dikkat çeken 'ABD'li asker' açıklaması!