Trump'a rest çekti! İmzalamazsan istifa ederim

Trump'a danışmanlık yapan Elon Musk, Trump'ın iklim anlaşmasını imzalamaması durumunda görevi bırakacağını açıkladı.

Trump'a rest çekti! İmzalamazsan istifa ederim
Trump'a rest çekti! İmzalamazsan istifa ederim
GİRİŞ 01.06.2017 11:01 GÜNCELLEME 01.06.2017 11:01
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzay seyahatlerin seyrini değiştirmeye çalışan ve Hyperloop ile toplu taşımada çığır açmayı planlayan Elon Musk, ABD Başkanı Trump'a basına yaptığı açıklama ile tabiri caizse rest çekti.

Trump'ın danışmanlarından birisi olan Musk, ABD Başkanı'nın Paris İklim Anlaşması'nı imzalamaması durumunda bu görevini bırakacağını açıkladı.

TRUMP'IN ANLAŞMADAN ÇEKİLECEĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Dün ABD basınında çıkan haberlerde Donald Trump'ın iklim değişikliği ile mücadele için imzalanan Paris Anlaşması'ndan ülkesini çekme kararı aldığı iddia edilmişti.

Trump'ın danışman konseyinde yer almasındaki amacını "Gezegenin sürdürülebilir enerjiye geçmesine yardımcı olmak" olarak açıklayan Elon Musk, ülkesinin Paris anlaşmasından ayrılması durumunda danışmanlık görevinin de artık bir anlamı kalmayacağını düşünüyor. Zira SolarCity ve Tesla ile enerji kullanımında bir devrime imza atmayı amaçlayan Musk, danışmanlığını yaptığı Donald Trump ile adeta taban tabana zıt fikirlere sahip.

İSTİFA RESTİ

Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Trump'a anlaşmanın iptal olmaması yönünde tavsiyelerde bulunduğunu belirten ünlü girişimci, "Paris anlaşmasının nasıl sonuçlanacağını bilmiyorum. ABD başkanına doğrudan tavsiyelerde bulunmak için elimden gelen her şeyi yaptım. Anlaşmadan çekilmemiz halinde danışman konseyinden ayrılmak dışında bir seçeneğim kalmıyor." ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • bahadir 3 yıl önce Şikayet Et
    ulan ne güzel yazıp oynuyorsunuz.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Yerinde inceledi, hayran kaldı! İHA ve SİHA'lar için sıraya girdiler