İngilizler Kıbrıs'a yığınak yapıyor! Yüzlerce F-35B...

Daha önce Fransızlara üs kurması için izin veren Rumlar, İngiltere'nin F35B tipi savaş uçaklarını topraklarına yerleştirmesine izin verdi.

İngilizler Kıbrıs'a yığınak yapıyor! Yüzlerce F-35B...
İngilizler Kıbrıs'a yığınak yapıyor! Yüzlerce F-35B...
GİRİŞ 10.04.2019 08:10 GÜNCELLEME 10.04.2019 08:10
Bu Habere 179 Yorum Yapılmış

ABD ve İsrail desteğini arkasına alan Rumlar ile Türkiye arasında Doğu Akdeniz'deki enerji kaynaklarının çıkarılması için devam eden sondaj çalışmaları nedeniyle başlayan gerilim sürerken İngiltere'den yeni adım geldi.

 

 

İngiltere Hava Kuvvetleri’ne ait 121 adet F-35B tipi savaş uçağının, sonbaharda Kıbrıs Rum Kesimi’ndeki Ağrotur Üssü’ne geleceği bildirildi.

MEMORONDUM İMZALANDI

 

 

İngiltere'ye ait 121 savaş uçağının Kıbrıs’a yerleşmesi konusunda Rum Savunma Bakanı Savvas Angelidis ile İngiliz mevkidaşı Gavin Williamson arasında 4 Nisan’da Londra’da memorandum imzalandı.

İki Bakanın memorandumu imzalamasının ardından F-35B savaş uçaklarının Kıbrıs’a konuşlanması kararı alındı.

Rum medyasının da geniş şekilde verdiği haberlere göre; uçaklar Suriye başta olmak üzere Ortadoğu’daki operasyonlarda aktif olarak kullanılan Ağrotur Üssü’ne getirilecek.

"ÖNEMLİ BİR ANLAŞMA"

Rum medyası İngiltere ile yapılan anlaşmayı “iki ülke arasındaki mevcut derin savunma bağlantılarını güçlendiren önemli bir anlaşma” olarak değerlendirdi.

Anlaşma ile ilgili konuşan Rum Savunma Bakanı Angelidis de, “Doğu Akdeniz'in bir çatışma bölgesinden bir istikrar, güvenlik, kalkınma ve refah bölgesine dönüşmesinin Kıbrıs (Rum) Cumhuriyeti’nin stratejisi olduğunu” söyledi.

İngiliz Savunma Bakanı Gavin Williamson de, “Kıbrıs değerli bir ortak ve arkadaştır ve bu anlaşmayı imzalayarak, önümüzdeki yıllarda savunma konusundaki yakın bağlarımızı güçlendirdik” dedi.

ETİKETLER
ingiltere
YAZDIR
YORUMLAR 179
 • enes 2 yıl önce Şikayet Et
  s400 yetmeyecek
  Cevapla
 • ali Aksoy 2 yıl önce Şikayet Et
  Pis köpekler,paralari ,silahlarivar ama kişibaşi geliri olan 20 bin yura olanin ,kaybedecegi çok şey var!Hiçbirinde ne yürek,nede cesaret var ki,bir 11 EYLÜL GIBISINI YAPSIN.
  Cevapla
 • yiğido 2 yıl önce Şikayet Et
  Güçlü Türkiye abd yi - yunanı özellikle sinsi kalleş ingilizi harekete geçirdi. ingiliz bize göz dağı veriyor. Acilen 2. S-400 leri alalım.
  Cevapla
 • Asım 2 yıl önce Şikayet Et
  chp zihniyeti bunları destekler.
  Cevapla
 • vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye nin, milli orta menzilli füzesini beklesinler. Eğer bu topraklarda yaparsak istediğimiz yere, istediğimiz kadar koyarız!!! NOKTA!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Asıl hareketlilik başlıyor! Kar yağışı için İstanbul ve çok sayıda ilde alarm
2 bin 600 yıllık mumya çözümlendi, yüzü tamamen ortaya çıktı