Netanyahu: Arap liderleri beni tebrik etti!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Arap ülkesi liderlerinden birçoğunun genel seçimler sonucundan dolayı kendisini tebrik ettiğini söyledi.

Netanyahu: Arap liderleri beni tebrik etti!
Netanyahu: Arap liderleri beni tebrik etti!
GİRİŞ 17.04.2019 17:27 GÜNCELLEME 17.04.2019 17:28
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Yedioth Ahronoth gazetesinin haberine göre, Netanyahu, partisi Likud tarafından Kudüs'te düzenlenen kutlama töreninde yaptığı açıklamada, "Seçimlerdeki başarımdan dolayı birçok Arap ve İslam ülkesi lideri beni kutladı." dedi.

 

 

Kendisini tebrik eden Arap liderlerin isimlerini vermekten kaçınan Netanyahu, "Bir-iki Arap devleti liderinden söz etmiyorum, bilakis çok sayıda Arap devleti liderinden bahsediyorum." diye konuştu. 

Netanyahu, İsrail'i küresel bir güce dönüştürdüklerini vurgulayarak, "Gelecekte bir barış için harika bir fırsatımız var, İsrail'i dünya gücüne dönüştürdük." ifadelerini kullandı. 

 

 

FİLİSTİN'SİZ NORMALLEŞME SÜRECİ

Başta Körfez olmak üzere Arap ülkelerinin, özellikle son yıllarda resmi yollarla ve aleni bir şekilde, tarihinin en sağcı hükümetinin iktidarda olduğu İsrail ile ilişkilerini normalleştirmek için adeta birbirleriyle yarıştığı görülüyor.

Bölge halklarının "Filistin ve diğer Arap topraklarının işgalcisi" olarak gördüğü İsrail'le, Arap ülkelerinin normalleşme sürecinin, özellikle son üç yılda davetler, ziyaretler, toplantılar, bildiriler ve etkinlikler aracılığıyla hızlanması dikkati çekiyor.

İsrail Başbakanı Netanyahu daha önce yaptığı bir açıklamada, Filistin ile herhangi bir diplomatik süreç gerçekleştirmeksizin Arap ülkeleriyle normalleşme sürecinin devam ettiğini belirtmişti.

Netanyahu, "Halihazırda olan şudur, biz Arap dünyasıyla bir normalleşme süreci içindeyiz ve bu süreç Filistinlilerle de herhangi diplomasi yürütmeden gelişiyor." ifadesini kullanmıştı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 17
 • Evad ı Fatihan 2 yıl önce Şikayet Et
  Arap liderler deme. Yavrularım, kuzucuklarım, şamar oğlanlarım de!
  Cevapla
 • olayy 2 yıl önce Şikayet Et
  ederler ederler çünkü onlarda sendenler.
  Cevapla
 • zalım han 2 yıl önce Şikayet Et
  Şeref eksikliği kavime bağlı değildir
  Cevapla
 • NİYAZİ KARACA 2 yıl önce Şikayet Et
  Tebrik edenlerin adı arap kendisi ebu cehilin torunları, Allah kahretsin.
  Cevapla
 • Bir gün 2 yıl önce Şikayet Et
  Küstah siyonist bir gün senide gebertecek bir babayit çikacak sen kibirlen kibrin sonu cehenemdir cehenemlik siyon
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yanardağ patlaması sonucu oluşan yoğun kül ve duman kameralara böyle yansıdı
Türkiye'ye kendilerince meydan okudular: Orası bizim