KKTC'de hükümet dağılmıştı! Yeni isim belli oldu

KKTC'de hükümet kurma görevi Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar'a verildi.

KKTC'de hükümet dağılmıştı! Yeni isim belli oldu
KKTC'de hükümet dağılmıştı! Yeni isim belli oldu
GİRİŞ 14.05.2019 13:17 GÜNCELLEME 14.05.2019 13:35
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar'ı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Akıncı, Dörtlü koalisyon hükumetinin Başbakanı Tufan Erhürman’ın istifa etmesinin ardından Tatar'ı hükümeti oluşturmakla görevlendirdi. Tatar’ın anayasa gereği 15 gün içinde hükümeti oluşturması, aksi halde görevi iade etmesi gerekiyor.

 

 

KKTC'de hükümet dağıldı! İstifasını böyle sundu

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, burada yaptığı açıklamada siyasi partilerle yaptığı görüşmelerin neticesinde hükumet kurma görevini, KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde oy çoğunluğu olan Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar'ın üstlenmesi kanaatine vardığını söyledi. Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar burada yaptığı konuşmada parti Meclisini ve millet vekillerini bu akşam toplayacağını ve hafta sonuna kadar bu süreci en iyi şekilde yönetmek istediklerini belirterek hükumet boşluğunun en erken zamanda çözmek istediklerini söyledi.

 

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Ocak 2018'de yapılan milletvekilliği erken genel seçimlerinde Cumhuriyet Meclisi'ne 6 parti temsil hakkı kazanmıştı. Seçimlerde Ulusal Birlik Partisi (UBP) 21, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) 12, Halkın Partisi (HP) 9, Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) 3, Demokrasi Partisi (DP) 3 ve Yeniden Doğuş Partisi (YDP) 2 milletvekili meclise girmeye hak kazanmıştı.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • erdinc can 1 yıl önce Şikayet Et
  eee yani TR aleyhine mi lehine mi? Bize ne isimlerden detaylardan..
  Cevapla
 • haktan 1 yıl önce Şikayet Et
  En iyisi ve en doğrusu buraya Türkiye'den Başbakan ve Cumhurbaşkanı atayacaksın bunlarda devlet yönetme geleneği yok bunların hepside yiyici, bunlar Türkiye'yi sömürüyorlar.
  Cevapla
 • Momedo 1 yıl önce Şikayet Et
  50 millet vekili az değilmi diye düşündüm sonra kaç muhtar vardır acaba ve kaç belediye.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'den tarihi rest: Şer ittifaklarını yerle yeksan edecek kudrete sahibiz
İstanbul Sözleşmesi’ni küfürle tartışanlara cevap! 9 yıl sonra sizin amacınız ne?