Rusya'dan o ülkeye açık açık tehdit!

Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi'nin uluslararası ilişkiler komitesinin başkan yardımcısı olan Vladimir Cabarov, ABD'nin casus insansız hava araçlarını ve askeri güçlerini Polonya'ya yerleştirmesi hâlinde, bu ülkenin, Rusya'nın karşı saldırısının hedefi olabileceği uyarısında bulundu.

Rusya'dan o ülkeye açık açık tehdit!
Rusya'dan o ülkeye açık açık tehdit!
GİRİŞ 13.06.2019 16:55 GÜNCELLEME 13.06.2019 16:55
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Rus Federasyon Konseyi'nin uluslararası ilişkiler komitesinin başkan yardımcısı Cabarov, Polonya'nın, ABD askerlerini topraklarına davet etmesinin doğurabileceği sonuçlar konusunda Beyaz Saray'ı uyardı.

 

ABD'nin Polonya'ya casus insansız hava araçları mevzilendirme ve bu ülkedeki askeri varlığını genişletme planlarının kendilerini rahatsız ettiğini belirten Cabarov, bu planlar gerçekleştirilirse, bir anlaşmazlık ya da kriz çıkması hâlinde Polonya'nın, Rusya'nın karşı saldırısının hedefi olabileceğini söyledi.

''RUSYA'NIN GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDİYOR''

 

Cabarov bir Rus ajansına verdiği demeçte ABD'in söz konusu planlarının sorulması üzerine, "Bu bilgi bizi tabii ki rahatsız ediyor. Zira bu, tabii ki Rusya'nın güvenliğini tehdit ediyor" dedi.

Rus Federasyon Konseyi yetkilisi şöyle devam etti: "Tanrı göstermesin ancak herhangi bir anlaşmazlık çıkması hâlinde, eğer ki aniden bize karşı bir saldırı olursa, Polonya toprakları karşı saldırımızın açık hedefi hâline gelecek."

Ayrıca Cabarov, Varşova'nın, ABD güçlerini topraklarına çağırmasının, Polonya'nın tarafsız ve bağımsız bir ülke olmaya bir türlü alışamamış olmasından kaynaklandığını düşündüğünü de ekledi.

''POLONYALILARIN MACERA ARAYIŞINA GİRİŞTİĞİNİ DÜŞÜNDÜRÜYOR''

Cabarov şunları söyledi: "İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Polonyalılar Varşova Paktı ve hepsinden önce SSCB'nin denetimi altında kaldılar, buraya Sovyetler Birliği'nin silahları, askeri araçları ve güçleri yerleştirildi. Biz buradan gittikten sonra, Varşova Paktı'nın çökmesinden sonraysa Polonyalılar usulca NATO'nun çatısı altına doğru kaydı. Şimdi de olanca güçleriyle yabancı güçlerin yeniden Polonya topraklarında var olması için uğraşıyorlar. Bütün bunlar bana, Polonyalıların bir macera arayışına giriştiğini düşündürüyor."

ABD Başkanı Donald Trump, Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda'ya ülkesine 1000 ABD askeri mevzilendireceğinin sözünü vermişti. Polonyalı yetkililer, bunu, Rusya'dan gelebileceğine inandıkları saldırı için bir ihtiyati tedbir olarak istediklerini söylüyor.Ayrıca Cabarov, Varşova'nın, ABD güçlerini topraklarına çağırmasının, Polonya'nın tarafsız ve bağımsız bir ülke olmaya bir türlü alışamamış olmasından kaynaklandığını düşündüğünü de ekledi.

 

KAYNAK: SPUTNİK
ETİKETLER
varşova paktı
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • hayati 1 yıl önce Şikayet Et
  Kisa sure sonra polonyada ortalik fransa gibi olur arkasindan darbe darbede asker polis alman yahudi kitap yazarlari faili mecul geberir bir kac demokrasi hastasi biraz oteller yakilir genclerin bir kismi talan olur. Gezi olaylarinin agirlastirilmisi ve ardindan darbe olur. Ve isa mesih hemen o sirada iner avrupaya!!! Kisa surede olur buAllah icin kolaydir azap etmek
  Cevapla
 • Hak Aşığı 1 yıl önce Şikayet Et
  Abd rusya hiçbir zaman savaşmaz. Çünkü ikisinin de çıkarları birbirine hizmet eder. İkisi de birbiri sayesinde silah satarlar. İkisinin savaşması dünyanın sonu olacağından böyle bir ihtimal yok. Ekonomik emperyalin abd oldugunu bilen rusya abd nin önünü açar sonra o da diğerinin önünü açar ve dünyayı kapalı kapılar ardında pay ederler. Zaten putin açık açık çin dahil hicbir ülkenin umrunda olmadigini ve izlemekle yetinecegini söyledi. Allah bizi bu acımasız kafirler topluluğunun zülmünden korusun
  Cevapla
 • ... 1 yıl önce Şikayet Et
  ikisinin de tasmaları belli ailelerde olduğundan birbiriyle piyasa yaptırıp menfaat sağlarlar
  Cevapla
 • Ofliahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Amin.kardeşim çok doğru tesbitler tebrik ederim
  Cevapla
 • dfghjkl 1 yıl önce Şikayet Et
  inşallah abd rusya savaşı çıkar amin
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Koronavirüs aşısı için net tarih verildi!
Koronavirüs aşısında merak edilen soru! Öncelik kimlerin olacak? Hangi gruplar daha riskli?