Beyaz Saray ve Türkiye'den 'Erdoğan-Pence görüşmesi' açıklaması

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Mike Pence ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın planlandığı şekilde görüşecekleri açıklandı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, Erdoğan'ın Pence'i kabul edeceğini duyurdu.

GİRİŞ 16.10.2019 15:55 GÜNCELLEME 16.10.2019 16:46
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sky News muhabirine yaptığı açıklamada Türkiye'ye gelen ABD heyeti ile görüşmeyeceğini, onların kendi mevkidaşları ile görüşeceğini açıkladı. Erdoğan, "Trump buraya gelirse konuşurum" ifadelerini kullandı.

 

 

Erdoğan'dan SKY News muharinin 'ABD' sorusuna bomba cevap

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız, bugün Sky News kanalına yaptığı değerlendirmede bugün Ankara’da bulunan ABD heyetini kabul etmeyeceklerini ifade etmişlerdir. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve beraberindeki heyetin yarın kabul edilmesi planlanmaktadır" dedi.

 

 

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada ise, Mike Pence ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın planlandığı şekilde görüşecekleri duyuruldu.

YAZDIR
YORUMLAR 17
 • M.T 11 ay önce Şikayet Et
  2020 sonuna kadar sabırlı olmak zorundayız. Bu operasyonla birlikte sürekli dış baskı olacak ancak dış baskıdan daha önemli başlıca yapılması gereken önümüzdeki 2 yıl boyunca yeni sistemin kurumsallaşma problemlerini çözmek olacaktır. Dış baskının büyük yıkım getireceği düşüncesi yersizdir. 2020 sonuna kadar dayanıklılık/direnç mücadelesini başarmamız gerekiyor. Milliyetçi motivasyonu yüksek tutunuz ve millete ferahlık telkin ediniz. Hiç bir endişeye yer yoktur.
  Cevapla
 • Fatih Akman 11 ay önce Şikayet Et
  Görüşmek lazım, Trump özellikle rica ettim dedi. Bence bu süreçte Trump Türkiye için nedendir bilmem elini taşın altına koyuyor. Mutlaka çıkarı vardır ama abd de yoğun baskı altında.
  Cevapla
 • hemmet 11 ay önce Şikayet Et
  Önce görüşmeyeceğim, sonra görüşeceğim. Oldu mu şimdi?
  Cevapla
 • Fatih 11 ay önce Şikayet Et
  Konuşsa da konuşmasa da Allah'ın izniyle reis bunlara papuç bırakmaz.
  Cevapla
 • Mmm 11 ay önce Şikayet Et
  Rahip işine dönmesin REİS. Yapma.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Şehir içi toplu ulaşımda HES kodu zorunlu hale getirildi
Dünyanın yaşam şartları en iyi illeri arasına Türkiye'den bir yer!