ABD’de skandal buluşma: Teröristi ağırladılar!

Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak üzere terör unsurlarına karşı 9 Ekim'de başlattığı ve ABD ile varılan anlaşma kapsamında verdiği 120 saatlik aranın bugün sona ereceği Barış Pınarı Harekâtı'na yönelik Washington'daki itirazlar boyut değiştirerek sürüyor. Gelen son dakika haberine göre Ankara'ya yaptırım öngören karar tasarısına öncülük eden Demokrat Senatör Chris Van Hollen ve Cumhuriyetçi Lindsey Graham, terör örgütü PKK/YPG'nin Suriye uzantısı SDG'nin sözde Eş Başkanı İlham Ahmed'le başkent Washington'da bir araya geldi.

GİRİŞ 22.10.2019 08:50 GÜNCELLEME 25.10.2019 08:34
Bu Habere 72 Yorum Yapılmış

Senatör Chris Van Hollen, terör örgütü elebaşı İlham Ahmed ile yaptığı görüşmeyi Twitter hesabından duyurdu.

 

Ahmed’i “Suriye Kürtlerinin en üst düzey siyasi temsilcisi” olarak nitelendiren Van Hollen, “İlham Ahmed ile toplantımızdan sonra kuzeydoğu Suriye’de gelişen duruma ilişkin daha çok endişeliyiz. Kongre, hemen şimdi, yeterli sayıda Amerikan askerinin Suriye’de kalmasını sürdürmek, hava desteğini garantiye almak ve Türkiye’ye karşı yaptırım uygulamak için toplanmalı” ifadelerini kullandı.

 

Amerikalı siyasetçi basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Katliamı durdurmamız gerekiyor. DEAŞ'ın tekrar ortaya çıkmamasını sağlamamız gerekiyor” dedi.

TRUMP’I O DA ARAMIŞ

ABD’li üst düzey isimlerle görüşen terör örgütü elebaşlarından İlham Ahmed ise, tercüman aracılığıyla konuşurken, iki hafta önce kararından geri dönmeye ikna etmek için ABD Başkanı Donald Trump’a telefon ettiğini söyledi.

TÜRKİYE'NİN TERÖRİSTLERLE MÜCADELESİNE "İŞGAL" DEDİ

Reuters’ın haberine göre; Chris Van Hollen ile birlikte Türkiye karşıtı tasarının mimarlarından Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham da toplantıda yer aldı. Graham, “Herkesten çok Türkiye’yi suçluyorum. Türkiye’nin işgali Halifeliğin (DEAŞ) mağlubiyetini riske attı” değerlendirmesinde bulundu.

Graham, Türkiye ile Kürt savaşçılar olarak nitelendirdiği teröristler arasında, uluslararası güçler tarafından izlenen bir silahsızlandırılmış bölge, bu savaşçılarla ABD işbirliğinin devamını ve güney Suriye’deki petrol sahalarının korunmasına ve izlenmesine yönelik bir çaba görmek istediğini de sözlerine ekledi.

DÜN İSVEÇ'TE BENZER BİR FOTOĞRAF VERMİŞTİ

Terör örgütü PKK/YPG'nin Suriye uzantısı SDG'nin sözde Eş Başkanı İlham Ahmed, İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde ile görüştü. İsveçli bakana yardım etmeleri için yalvaran terörist Ahmed, Türk savaş uçaklarından dert yandı. Linde ise, Türkiye'nin operasyonunu durdurmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

YORUMLAR 72
 • misafir 4 yıl önce Şikayet Et
  kürtlerin suriyede özerk bir yönetim veya bağımsız devlet kuracağı toprak bulunmuyor kuzey ırakta da sadece süleymaniye ve iran sınırı boyunca bir toprak nufuzları var o kadar diğer yerler kürtlerin fırsattan istifade göç ederk yaşadıkları yerler hani hep derler biz burada 100yıldır yaşıyoruz yok şurada 200 yıldır varır yahu yaşadığın yerler başkalarına ait beleşçilik yapmayın bu alçaklıktır
  Cevapla
 • mevlüt 4 yıl önce Şikayet Et
  bu kadını o kıtadan bu kıtaya kim taşıyor
  Cevapla
 • 434... 4 yıl önce Şikayet Et
  keser döner sap döner,birgun gelir hesap döner,dikene sariliyorsunuz dikene
  Cevapla
 • kağan 4 yıl önce Şikayet Et
  bızde el kaide ve hamas liderlerini ağırlayalım, o zaman belki empati yaparlar...
  Cevapla
 • maremer 4 yıl önce Şikayet Et
  Avrupada ne kadar çok köpek varmış. it ürür kervan yürür.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan, Pedro Sanchez ile görüştü!
Fatih Altaylı yine çirkinleşti: Bence onları uyutsunlar!