ABD'ye ait savaş uçağı Japonya topraklarını sahte bombayla vurdu

ABD'ye ait bir F-16 savaş uçağının, Japonya'da eğitim alanı dışındaki özel mülk statüsünde bir araziye yanlışlıkla sahte bomba bıraktığı açıklandı.

ABD'ye ait savaş uçağı Japonya topraklarını sahte bombayla vurdu
ABD'ye ait savaş uçağı Japonya topraklarını sahte bombayla vurdu
GİRİŞ 07.11.2019 10:29 GÜNCELLEME 07.11.2019 10:38
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

ABD'ye ait bir F-16 savaş uçağının, çarşamba akşamı Japonya'nın kuzeyindeki Aomori Bölgesi'nde eğitim alanı dışında kalan bir özel araziye yanlışlıkla sahte bomba bıraktığı açıklandı. Japonya Savunma Bakanlığı, Japonya'da konuşlu ABD güçlerinden olay hakkında bilgi alındıktan sonra, konuyla ilgili yerel yönetimlere bilgi verildiğini açıkladı.

 

PATLAMA RİSKİ YOK

ABD'ye ait Misawa Hava Üssü'ne bağlı bulunan savaş uçağının akşam saat 18.30'da askeri üssün kuzeyinde bulunan bir havadan yere atış eğitim bölgesi yakınına güdümlü bir bomba düşürdüğü öğrenilirken, uçaktan düşen bombanın patlama tehlikesi bulunmayan sahte mühimmat olduğu belirtildi. Herhangi bir hasar ya da yaralanma bildirilmezken, uçaktan düşen mühimmatın ise söz konusu bölgede bulunduğu kaydedildi.

 

NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Olayın nedeni hakkında kesin bilgi bulunmazken, konuyla ilgili detaylı soruşturmanın devam ettiği ifade edildi. Japonya hükümetinin ise perşembe sabahı kazayla ilgili detaylı olarak bilgilendirildiği açıklandı.

TEK EĞİTİM YERİ

Japonya'nın Aomori eyaletindeki Misawa şehri ve Rokkasho köyü yakınında bulunan ve ABD tarafından kullanılan askeri bölgenin, Japonya'nın en büyük adası olan Honshu'da havadan yere atış ve bombalama eğitiminin yapılabileceği tek eğitim alanı olduğu belirtiliyor. Bölge, ABD ordusu ve Japonya Öz Savunma Kuvvetleri (SDF) tarafından ortaklaşa kullanılıyor.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • 1071 KÜRŞAD 6 ay önce Şikayet Et
  aynı çalışmayı tüm dünya abd topraklarına yapsa ne olur açaba
  Cevapla
 • Taşkent 6 ay önce Şikayet Et
  Hiçbirşey olmaz.
  Cevapla
 • Dirilis 6 ay önce Şikayet Et
  Bizde inandık bizimkilerde yanlışlıkla suriye deki üstlerini yanlışlıkla vursa çok güzel olur
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Bakanlıktan 65 yaş üstü ve 18 yaş altı sokağa çıkma kısıtlaması açıklaması
İstanbul'un Fethi'nin az bilinenleri