Gözyaşlarını Türk askeri sildi

Kosova'da görev yapan Türk askeri, Arnavutluk'ta birkaç gün önce meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde evsiz kalan depremzedelere kıyafet ve battaniye yardımında bulundu. Türk askerinin yardımı karşısında bazı depremzedeler gözyaşlarını tutamadı.

GİRİŞ 02.12.2019 15:46 GÜNCELLEME 02.12.2019 19:20
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Kosova'da 1999 yılından bu yana KFOR barış gücü bünyesi altında görev yapan Türk askeri, Arnavutluk'tan Kosova'ya getirilen 500'ü aşkın depremzedeye yardım elini uzattı. Türk askeri Arnavut depremzedelerin kaldığı kampa giderek kışlık kıyafetlerin yanı sıra battaniye yardımında bulundu.

 

DEPREMZEDE, KADIN SUBAYA SARILIP AĞLADI

Kendilerine yardım malzemesi dağıtan kadın subaya sarılan Şamane Bayrami isimli depremzede gözyaşlarına hâkim olamadı. Bayrami, deprem sonrası evli olan kızından ve oğlundan hiç haber almadığını, evlerinin yıkılmasından dolayı yeterli kıyafetleri olmadan Kosova'ya geldiklerini söyledi. Türk askerinin bu desteğinden dolayı teşekkür eden Bayrami, "Allah Türk askerinden ve Türkiye Cumhuriyeti'nden razı olsun" dedi.

 

Kosova Kızılhaçı Prizren Sorumlusu Buyar Müfti de kampta 500'ü aşkın depremzedenin kaldığını belirterek, her zaman yanlarında olan Türk askerinin Arnavutluk depremzedelerine de destekte bulunduğu için minnettar olduklarını söyledi.

Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı Sivil-Asker İş Birliği (SAİ) personeli de Türkiye Cumhuriyeti'nin 1999'da büyük bir deprem yaşadığını ve aynı acıları yaşadıklarını söyledi. Türk askerinin Arnavutluk'taki kardeşlerin acılarını paylaştıklarını söyleyen SAİ personeli, Mehmetçiğin her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

TÜRK KADIN SUBAY, DEPREMZEDEYİ KENDİ ELLERİYLE GİYDİRDİ

Kamp alanında bulunan depremzedelere kışlık kıyafetleri dağıtan Mehmetçik, bir kadın depremzedeyi kendi elleriyle giydirdi. Gözyaşlarını tutamayan depremzede Türk askerlerine teşekkür etti.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
depremzede
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • mehr gül 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkün merhamet. .. ..
  Cevapla
 • minber 1 yıl önce Şikayet Et
  evet mazlumlara müslüman kardeşlerimize yardım edelim buna sonunakadar destek veriyorum ama bizim ülkemizde çocuğuna kışlık mont alamayan aileler var ben istanbulun bir dış semtinde ikamet ediyorum fakir bir semt burda bile benim bildiğim gördüğüm 4-5 aile var budurumda. ülke dışındakilere gösterdiğimiz duyarlılığı ülke içindekilerede gösterilmesi gerekiyor.
  Cevapla
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Kavimlere şeref ,asalet ,iyilik, güzellik veren ancak İslamdır,peygamber ahlakıdır.
  Cevapla
 • Sevgi 1 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH emeği geçen herkesten razı olsun Türk beklenendir Türk yarı yolda bırakmaz.
  Cevapla
 • AKINCI 1 yıl önce Şikayet Et
  TÜRK,beklenendir...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Türkiye'de 4 Aralık koronavirüs tablosu! Vaka, hasta, ölü sayısı ve son durum
Son dakika haberi: Kısıtlamaya saatler kala İstanbul'da trafik durma noktasına geldi!