Son dakika: İran'ın Suriye'deki en önemli komutanı öldürüldü! Putin'e 'Kafir' demişti

Son dakika haberi: İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun Suriye'deki üst düzey mensuplarından Ferhad Debiriyan'ın Şam'da öldürüldüğü bildirildi. 2015 yılında Rusya'nın Suriye'ye gelmesine karşı çıkan isimlerin başında yer alan Debiriyan'ın Putin hakkında 'O kafirin' dediği ses kayıtları da ortaya çıkmıştı.

GİRİŞ 07.03.2020 14:34 GÜNCELLEME 07.03.2020 15:01
Bu Habere 105 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Suriye'de eli kanlı Esed rejimine desteklerini sürdüren İran'a büyük bir darbe vuruldu. Bölgedeki en önemli isimlerinden biri olan Ferhad Debiriyan'ın Şam'da öldürüldüğü bildirildi. 

 

İran devlet televizyonu, Devrim Muhafızları Ordusu'nun Suriye'nin başkenti Şam'daki Zeynebiyye bölgesinin sorumlusu Debiriyan'ın dün gece Şam'da hayatını kaybettiğini duyurdu.

NASIL ÖLDÜRÜLDÜĞÜ KONUSUNDA BİLGİ VERİLMEDİ

 

Debiriyan'ın terör örgütü DEAŞ'ın Suriye'nin antik Tedmür (Palmira) kentini işgal ettiği 2015'te Tedmür komutanı olarak görev yaptığı belirtildi. 

RUSYA VE PUTİN'E KARŞI ÇIKAN İSİMLERDEN BİRİYDİ

İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından olan Ferhad Debiriyan, Rusya'nın Suriye'ye müdahil olmasına karşı çıkan isimlerin başında geldiği biliniyordu. İranlı komutanın Putin ile ilgili ses kayıtlarında ise 'O Kafir' diye bahsettiği de gündemde yer almıştı. 

 Ferhad Debiriyan

İRAN VE RUSYA ARASINDA GERGİNLİĞE NEDEN OLUR MU?

İran'ın bölgedeki en etkin komutanlarından birinin öldürülmesinin arkasındaki sır perdesi henüz aralanmamışken komutanın Putin ve Rusya karşıtı olması akıllara Rusya'yı getirdi. Bu konuda Rusya ve İran'ın nasıl bir tavır sergileyeceği ise merak konusu.

 

 

YORUMLAR 105
 • ercan. 1 yıl önce Şikayet Et
  Büyük deccal Kasım Sülemani ile cehennemde buluşun İnşAllah. Mezarınız sizi kussun inşAllah.
  Cevapla
 • ercan 1 yıl önce Şikayet Et
  bunlar deccal....2 milyon Suriyelinin Yemenlinin kanı var ellerinde. 8 milyonu yurdundan sürdü. kafirin daniskası. katil.
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  çoğu kafirden daha fazla müslüman öldürdün
  Cevapla
 • mehmet özcan 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünyanın en kafir devletidir iran
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  ey iran yıllardır müslüman dan başka kimseyi öldürdünmü sen de ala kafirmi var?
  Cevapla
 • EZOKIZ 1 yıl önce Şikayet Et
  Kafir dediğinle aynı safta olmak nasıl bi duygu diye sorarlar adama. İran bir kafirle nasıl müslümanlara karşı durur? Hadi esed geçtik itan sözde şeriatle yönetiliyor(!) Ya? İşte sahabe düşmanlığı insana neler yaptırıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika... Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca'dan 5 maddelik açıklama
Son dakika: İzmit'te korkunç kaza: 3 ölü