ABD'de şoke eden gelişme! Resmen duyurdu, son çare...

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı son dakika alınan bilgiye göre 10 bini geçti. ABD ölüm sayılarının korkunç rakamlara ulaşması ile birlikte New York şehrinde, salgından ölenlerin parklara gömülmesi tartışmaya açıldı.

ABD'de şoke eden gelişme! Resmen duyurdu, son çare...
ABD'de şoke eden gelişme! Resmen duyurdu, son çare...
GİRİŞ 06.04.2020 22:10 GÜNCELLEME 07.05.2020 22:01
Bu Habere 159 Yorum Yapılmış

Koronavirüs salgınının merkez üssü konumunda olan ABD'de, bilanço her geçen gün ağırlaşıyor. Johns Hopkins Üniversitesinin paylaştığı verilere göre, ABD'de hayatını kaybedenlerin sayısı, 10 bin 335 oldu.

Ülkede tespit edilen Kovid-19 vakalarının sayısı ise 347 bini buldu.

ABD'de en çok vaka ve ölüm, New York'ta bulunuyor. New York Valisi Andrew Cuomo, yaptığı açıklamada, eyalette virüs nedeniyle yaklaşık 5 bin kişinin öldüğünü, vaka sayısının ise 130 bini geçtiğini duyurmuştu.

ABD, dünyada, Kovid-19 salgınının etkili olduğu ülkeler listesinde ilk sırada bulunuyor.

ABD'yi, 135 bin 32 vaka ile İspanya, 132 bin 547 vaka ile İtalya takip ediyor.

Son dakika haberi... New York Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanı Mark Levine, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, salgında hayatını kaybedenlerin her gün artmasından dolayı cenazelerin geçici olarak parklara gömülebileceğini belirtti.

 

 

Levine, New York'ta salgının sağlık sistemi ile morgların ve cenaze evlerinin sınırlarını zorladığını belirterek, “11 Eylül’e eşdeğer bir durumla uğraşıyoruz. Hastane morgları, cenaze evleri, mezarlıklar da öyle. Daha fazla kaynağa ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı. 

Son dakika - New York'ta bugün çekilen korkunç görüntüler

Normal bir hastane morgunun ortalama 15 ceset tutabildiğini ve halihazırda bütün morgların dolu olduğunu belirten Levine, hastanelere her biri 100 cenazelik, 80 soğutucu kamyon gönderildiğini kaydetti. 

 


Son dakika - New York'ta bugün çekilen korkunç görüntüler

Levine, Kovid-19’dan dolayı sadece hastanede değil evlerinde de hayatını kaybedenlerin bulunduğuna dikkati çekerek “Aileler, cenaze evleri ve mezarlıklar, artan cenazelerin defniyle artık başa çıkamıyor.” açıklamasında bulundu.

"NEW YORK PARKLARI MEZARLIK OLARAK KULLANILACAK"

Can kaybının her gün arttığını vurgulayan Levine, şöyle devam etti:

“Yakında Manhattan ve Brooklyn’deki soğutucu kamyonlar da dolacak. Sonra? Bundan dolayı yakında ‘geçici definlere' başlayacağız. Bunda muhtemelen, New York parkları mezarlık olarak kullanılacak (evet doğru okudunuz). Hendekler bir mezara 10 tabut konulacak şekilde kazılacak. Bu onurlu, düzenli ve geçici bir şekilde yapılacak ama New Yorklular için yine de zor olacak.”  

Son dakika - New York'ta bugün çekilen korkunç görüntüler

Amaçlarının, İtalya’daki gibi askerlerin kilise ve sokaklardan cenaze toplanmak zorunda kaldığı görüntülerden kaçınmak olduğunu belirten Levine, “Bu krizde yaşamı kurtarmaktan daha önemli bir şey yok. Ancak ölülerimizi halletmemiz için daha fazla kaynağa ihtiyaç duyduğumuz korkunç gerçeği ile de yüzleşmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
hastalık Amerika
YAZDIR
YORUMLAR 159
 • sevecen 3 ay önce Şikayet Et
  ve ALLAH dünyaya seslendi Şimdi Hükümdar Kim. Dünya crvap verdi sensin yarabbim.
  Cevapla
 • Muhammet 3 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar bu mübarek günde güzel düşünün ve güzel yazın ki rabbim üzerimize bereket, şifa yağdırsın. Allah en iyi gören ve bilendir. Bizim haddimize değil hesap sormak. Herkes ettiğinin karşılığını elbet bulacaktır.
  Cevapla
 • Vatansever 3 ay önce Şikayet Et
  Bir de pensilvandaki zata bulaşsa da o da geberse.
  Cevapla
 • TatikAkmayan 3 ay önce Şikayet Et
  Bütün Fetöcüler tek tek gidecek. Kimse o yüzden Türk marketlerine gitmiyor artık.
  Cevapla
 • Oktay 3 ay önce Şikayet Et
  Acaba bu virüs
  Cevapla
 • cxz 3 ay önce Şikayet Et
  bu daha beter oalcağım demek değil de neeee... bahçeye cenaze defniiii ancak abd teknolojisi ile olabilirdi....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Azerbaycan Ermenistan'ı pişman etti! Tamamı yok edildi
Savunma sanayinde tarihi adım! Türkiye menzili aşıyor...