Terör örgütü YPG, Esed'in okullarına el koydu

Suriye'de işgal ettiği bölgelerde eğitim dayatmasını genişleten terör örgütü YPG/PKK, Esed rejimine bağlı eğitim kurumlarına el koydu. Örgüt, okullarda çocuklara her sabah "Liderimiz Öcalan'a özgürlük olmadan hayat olmaz" gibi sloganlar attırıyor. Zorunlu okutulan kitaplardaki çeşitli bölümlerde PKK elebaşına ait alıntılar yer alıyor. Bu yolla, öğrencilerin aklına "Başöğretmen Öcalan" kavramı işleniyor.

Terör örgütü YPG, Esed'in okullarına el koydu
Terör örgütü YPG, Esed'in okullarına el koydu
GİRİŞ 23.06.2020 16:32 GÜNCELLEME 24.06.2020 10:26

Haseke'deki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, YPG/PKK işgal ettiği bölgelerde eğitim alanında 2016 yılından itibaren başlattığı ideolojik müfredat dayatmasını genişletti.

 

İlk olarak ilkokul ve ortaokuldaki sınıfların ders içeriklerini değiştiren terör örgütü, yaklaşık 2 yıl önce 10'uncu ve 11'inci sınıflara dayattığı müfredatı bu kez de lisenin son kademesi olan 12'nci sınıflara taşıdı.

Bu kapsamda Esed rejimine bağlı okullara da el koyan örgüt, işgalindeki bölgelerde eğitim sisteminin tümünü eline geçirdi.

 

Buna karşın rejimden konuya ilişkin henüz bir tepki gelmedi.

ÖRGÜTÜN İDEOLOJİK MÜFREDATI

Örgüt, okullarda çocuklara her sabah "Liderimiz Öcalan'a özgürlük olmadan hayat olmaz" gibi sloganlar attırıyor. Zorunlu okutulan kitaplardaki çeşitli bölümlerde PKK elebaşına ait alıntılar yer alıyor.

Bu yolla, öğrencilerin aklına "Başöğretmen Öcalan" kavramı işleniyor. Okul şenliklerinde öğrencilerin ellerine Öcalan pankartları veriliyor. Böylece çocuklara, henüz hayata başlarken militarizm aşılanıyor.

Genel olarak örgüt renklerinin hakim olduğu kitaplarda yer alan sözde "Çalışma ve mücadele" ile "Ben şehidim" marşları çocuklara ezberletilerek örgüt ideolojisi işleniyor.

Kitaplarda, Suriye'de çatışmalarda ölen teröristlerinin fotoğrafları ve bunlar için yazılmış şiirler de bulunuyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
MSB: Irak'ın kuzeyinde 16 terör hedefi imha edildi
Bahçeli'den son dakika Filistin çıkışı: İlk kez bu ifadeyi kullandı