Umman Müftüsünden Ayasofya tebriği

Umman Müftüsü Ahmed bin Hamed el-Halili, Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılması münasebetiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk halkını tebrik etti.

Umman Müftüsünden Ayasofya tebriği
Umman Müftüsünden Ayasofya tebriği
GİRİŞ 12.07.2020 23:24 GÜNCELLEME 12.07.2020 23:25
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Halili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Ayasofya'yı yeniden Allah'ın isminin anıldığı bir mescide dönüştürme kararı alınmasından ötürü başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk halkı olmak üzere tüm İslam ümmetini tebrik ediyoruz." ifadesini kullandı.

 

 

"Bu kahraman Müslüman halk ve onun cesur komutanı, İslam'a komplo kuranların ve kin besleyenlerin naralarından etkilenmeyip bu tarihi mekanı, muzaffer Sultan Fatih Sultan Mehmet'in döneminde olduğu gibi İslam çağrısının yayıldığı bir mekana dönüştürme konusunda ilerleyerek başarılı bir adım atmıştır." ifadesini kullanan Halili, Osmanlı sultanlarından sonra gelenlerin kutsal mekanların kudsiyetini ihlal ettiğini dile getirdi. 

Türk halkından, hiçbir şeye aldırmadan ilerleme çağrısı yapan Halili, "Bu doğru yolda ilerleyin. Müslümanların duaları sizinledir". ifadesine yer verdi.  

 

 

ETİKETLER
umman
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Ferdi 1 yıl önce Şikayet Et
  Kendine dikkat etsin Türkiye'ye destek verene saldırıyorlar darbeyle indiriyorlar. Allah korusun inş
  Cevapla
 • Hasan H. Çetin 1 yıl önce Şikayet Et
  Cibilliyetsiz Suudiler,bae,Mısır ve İrandan ses yok..İman ettik dedikleri Peygamber efendimizin(S.A.V)torununu katleden bu çapulculardan ne beklenir?
  Cevapla
 • Saffet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bı Umman tebrik etti şükür
  Cevapla
 • Aslan Yazar 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşim biliyorlar. Tüm islam ülkeleri biat edip Türkiye’ye bağlanacak. Sancı bundan az sabredin İnşaAllah hepberaber göreceğiz o günleri
  Cevapla
 • Adanalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünya Müslüman Alimler Birliği de ilk tebrik edenlerden.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Ford Otosan, yerli şanzıman geliştirdi! 58 milyon euroluk yatırım
Dışişleri'nden KKTC'ye karşı üçlü toplantıya tepki