Irak ve Suriye'den sonra Libya'da da ortaya çıktı! Ordu yolunu kesti, izin vermedi...

Mossad Ajanı Bernard Henri Levy Irak ve Suriye'den sonra Libya'ya da el attı. Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, İsrail ile sıkı ilişkilere sahip Fransız yazar Bernard Levy'nin Misrata'yı ziyaret etmesiyle ilgili soruşturma talebinde bulunduğunu açıkladı.

Irak ve Suriye'den sonra Libya'da da ortaya çıktı! Ordu yolunu kesti, izin vermedi...
Irak ve Suriye'den sonra Libya'da da ortaya çıktı! Ordu yolunu kesti, izin vermedi...
GİRİŞ 26.07.2020 06:28 GÜNCELLEME 26.07.2020 06:34
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

Irak'ın kuzeyindeki peşmergelere ve YPG/PYD/PKK'ya yaptığı ziyaretler ile bilinen Bernard Henri Levy Libya'da ortalığı karıştırdı. Levy'nin Misrata'ya gelmesinden ve İsrail'i destekleyen tavrından ötürü Libyalı aktivistler tarafından tepkiyle karşılanan ziyaretin ardından Konsey tarafından açıklama yapıldı. 

 

 

LİBYA SORUŞTURMA TALEP ETTİ!

 

 

Mişri açıklamada, "Levy'nin, Fransa'nın savaş suçlusu Hafter'e (ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri) destek verdiği bir dönemde direniş kenti Misrata'ya girişine izin verilmesine şaşırdık. Yetkili makamlardan bu ziyaretle ve ziyaret davetini yapanlarla ilgili soruşturma açılmasını istiyorum." ifadesini kullandı. 

YOL GÜZERGAHI LİBYA ORDUSU TARAFINDAN KAPATILDI

Libya ordusundan bir yetkili ise yaptığı açıklamada, Batı Bölgesi'ne bağlı ortak operasyon gücünün, Levy'in Terhune kentini ziyaret etmesine engel olmak için kent önlerine doğru ilerlediğini söyledi. 

Söz konusu yetkili, Levy'in, üst makamlardan onay gelmediği için Terhune'ye girişine izin verilmediğini bildirdi. 

YORUMLAR 46
 • Dede 9 ay önce Şikayet Et
  Akilli hareket edelim onlarin silahiyla vuralip.karkaşa cikartalm
  Cevapla
 • Ercan 58 9 ay önce Şikayet Et
  Bunların bir kaç tanesi gebermeden bu işler çözülmez Putin gibi bunların ölmesi lazimki geride kalan bir daha cesaret edemesin meydani boş buldukça saldırıyorlar
  Cevapla
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Vurun leş olsun yahidoş milyon geberse az ingiloş 10 milyon geberse yetmez evangeloş haçlı moscof köpek yiyen çinçon 100 milyon geberip leş olsa anca bir nebze kurtarır.
  Cevapla
 • Cüneyt 2 yıl önce Şikayet Et
  Evvela bu yahudi deşifre olmuş .hiç olmasa biliniyor.takip edilir bağlantıları belirlenir.Sebep sonuç ve suclular tespit edilir. Yoksa biri gider biri gelir o gelen kim bilinmez dikkatli düşünün ,düşünelim.
  Cevapla
 • 1453 2 yıl önce Şikayet Et
  bizde istihbarat yokmu gitsin libiyada narlarını havaya diksin gelsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Finlandiya, İsveç ve Türkiye arasındaki ilk toplantı 26 Ağustos'ta
Ahmetcan Kaplan resmen Ajax'ta!