ABD’li ünlü rapçi Notorious B.I.G. tarafından giyilen taç rekor fiyata satıldı

Notorious B.I.G. olarak bilinen ABD’li rapçi Christopher George Latore Wallace tarafından fotoğraf çekimi sırasında giyilen plastik taç, Sotheby’s açık artırmada 594 bin 750 dolara satıldı.

ABD’li ünlü rapçi Notorious B.I.G. tarafından giyilen taç rekor fiyata satıldı
ABD’li ünlü rapçi Notorious B.I.G. tarafından giyilen taç rekor fiyata satıldı
GİRİŞ 16.09.2020 15:17 GÜNCELLEME 16.09.2020 15:17
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

ABD’li rapçi Notorious B.I.G. tarafından son fotoğraf çekimi sırasında giyilen plastik mücevherlerle süslenmiş taç, dün akşam New York’ta Sotheby’s açık artırmasında 594 bin 750 dolara satıldı. Rekor fiyata satılan tacın, Sotheby's tarafından türün 'tarihi ve kültürel etkisine' adanarak açık artırmaya çıkarılan en pahalı ve en büyük hip hop hatırası koleksiyonunun bir parçası olduğu belirtildi.

Satıştan açıklamalarda bulunan Sotheby's Kitap ve El Yazmaları Departmanının Başkan Yardımcısı Cassandra Hatton'un, Notorious B.I.G.'in tacının, 'kendi kamu şahsiyetlerinin arkasındaki kişiliklere kendi yöntemleriyle içten bir bakış' sunduğunu söylediği ifade edildi. Açıklamada ayrıca, “Hip hop, 1970'lerde Bronx'ta doğumundan beri muazzam etkisiyle dil, sosyal tutumlar, film, sanat, tasarım, moda, müzik ve daha fazlasıyla tüm kültür alanlarını şekillendirmeye devam eden küresel bir kültürel güç haline geldi. 

'HİP HOP TARİHİNİN İKONİK BİR PARÇASI'

Bir zamanlar Notorious B.I.G. tarafından giyilen tacın, fotoğrafçı Barron Clairborne tarafından satışa çıkarıldığı ve fotoğrafçının, Rap Pages magazin dergisi için fotoğraf çekiminde rapçiyi 'New York'un Kralı' olarak stilize ettiğinden beri tacı elinde tuttuğu ifade edildi.

Fotoğraf çekiminde ortaya çıkan fotoğrafların, hip hop'un en tanınan ve kalıcı portrelerinden bazıları haline geldiği ifade edildi. Sotheby's tarafından yapılan açıklamada tacın 'hip hop tarihinin ikonik bir parçası' olarak tanımlandığı belirtildi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 2
  • Horona 2 yıl önce Şikayet Et
    Modern rehinciler programı geldi aklıma.
    Cevapla
  • kuzeyin oğlu 2 yıl önce Şikayet Et
    bu dunyada keriz çok .
    Cevapla
DİĞER HABERLER
RTÜK'ten müstehcen ifadelerle ecdadı aşağılayan TELE1'e ağır yaptırım
MİT'ten PKK'ya nokta operasyon: Kobani sorumlusu etkisiz