Kim Kardashian'dan Türkiye ve Azerbaycan'a hadsiz suçlama! Bir açıklama da Yunanistan'dan

Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırmasıyla tansiyon yeniden yükseldi. Türkiye, kardeş Azerbaycan'a tam destek açıklaması yaparken, ABD'deki Ermeni lobisi de harekete geçti. Dünyaca ünlü Ermeni isim Kim Kardashian, Azerbaycan ile Türkiye'ye haddini aşan suçlamalar yöneltirken, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ise Erivan'a destek verdiğini açıkladı.

Kim Kardashian'dan Türkiye ve Azerbaycan'a hadsiz suçlama! Bir açıklama da Yunanistan'dan
Kim Kardashian'dan Türkiye ve Azerbaycan'a hadsiz suçlama! Bir açıklama da Yunanistan'dan
GİRİŞ 28.09.2020 08:35 GÜNCELLEME 28.09.2020 08:35
Bu Habere 54 Yorum Yapılmış

Kim Kardashian, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki çatışmaya ilişkin Twitter paylaşımları üzerinden yorumlar yaptı.

"ERMENİLER SALDIRIYA UĞRUYOR" PİŞKİNLİĞİ

Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Ermeni isim, Ermenistan-Azerbaycan sınırında yaşananların "çatışma olmadığını, Karabağ'daki Ermenilerin saldırıya uğradığını" belirterek, "Karabağ'ı korumak için hayatlarını tehlikeye atan cesur erkek ve kadınlar için dua ediyoruz" dedi.

AZERBAYCAN VE TÜRKİYE'YE SUÇLAMA YÖNETTİ

​"Ermenistan'ın sebepsiz saldırıların ve dezenformasyon kampanyasının kurbanı olduğunu" söyleyen Kardashian, "Azerbaycan'ın savaş propagandası yaptığını ve sosyal medyaya kısıtlama getirdiğini" iddia etti.

"Gerilimin tırmanmasını ve yaşanabilecek trajedilerin önlenebilmesi için uluslararası siyasi ve diplomatik tedbirler çağrısında bulunması ve olayları araştırması için uluslararası gözlemcilere ihtiyacımız var" diyen Kardashian "Bakü'ye saldırgan güç kullanımını durdurması için çağrı yapılmalı, Azerbaycan'a ABD askeri yardımı durmalı, Türkiye Bakü'ye silah ve savaşçı göndermemesi için uyarılmalı" ifadelerini kullandı.

YUNANİSTAN'DAN ERMENİSTAN'A DESTEK

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Ermeni mevkidaşı Zohrab Mnatsakanyan'ı arayarak dayanışma mesajı verdi. "Ermenistan ile dostluk bağlarımızı teyit ettik" diyen Dendias, "Yaşanan can kayıplarını kınıyoruz. Dağlık Karabağ'da gerilimin azaltılması için yardıma hazırız" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 54
 • ELMAN İDRİSOV 3 yıl önce Şikayet Et
  Kardashian her halde kaynağını kullanacak haberiniz olsun millet .
  Cevapla
 • Korcan 3 yıl önce Şikayet Et
  Bunların yapacağının maksimumu bu, tepelerine yağmur gibi inmemiz lazım, dem bu demdir.
  Cevapla
 • K. Çalınga 3 yıl önce Şikayet Et
  Ermenistan ile Yunanistan'ın toplam nüfusu İstanbul'dan az. Bunları kullanan başka ülkeler işin içinde olmasa böyle çıkışlar yapamazlardı herhalde.
  Cevapla
 • Kika 3 yıl önce Şikayet Et
  İt ürür kervan yürür kim tutar bizi Allah'ın izniyle inşallah
  Cevapla
 • Osmanlı Torunu 3 yıl önce Şikayet Et
  Yunanistan'a bak hele, düşmanımın düşmanı dostumdur demiş resmen, batı ve doğuda kansızlarla komşu olmuşuz, ne bahtsız devletiz
  Cevapla
 • Levrok 3 yıl önce Şikayet Et
  bu herkese nasip olmaz. Bahtimiz acik. Büyük Türkiye isgalci bir güc degil, saldiriya ugramis ve kendini savunurken ganimetler elde etmis bir Millet olarak genisleyecek.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
KAAN için yeni aşama! Teslim tarihi öne çekildi
Gazze'deki zulüm Batı'yı İslam'a yönlendirdi: Avrupa'da on binlerce kişi Müslüman oldu!