Dağlık Karabağ'ın sözde liderinden açıklama: Türkiye son teknolojik silahlarıyla savaşta

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerilim devam ederken, Türk ordularının bölgedeki ilerleyişi sürüyor. Konuya ilişkin Karabağ'ın sözde rejiminden de açıklama gelirken Türkiye'nin son teknolojik silahlarıyla bölgeyi atış altına tuttuğu, Azerbaycan'ın yanında olduğunu açıkladı.

GİRİŞ 28.09.2020 12:55 GÜNCELLEME 28.09.2020 14:31
Bu Habere 109 Yorum Yapılmış

Ermenistan, düşmanca tutumu ve terör yanlısı politikalarıyla Azerbaycan'ın sivil bölgelerine saldırılar düzenlemişti. Saldırılar neticesinde sabrı taşan Azerbaycan yönetimi Ermenistan'a gereken cevabı vermek üzere geniş kapsamlı bir operasyona başladı. Operasyon neticesinde sınır boylarının tamamını hem havadan hem de karadan kuşatan Azerbaycan ordusuna sahada Türkiye de desteğini veriyor.

 

Bu operasyon karşısında adeta şaşkına dönen Ermenistan ordusu işgal ettiği bölgelerden geri çekilirken, konuya ilişkin Dağlık Karabağ bölgesinin sözde lideri Arayik Harutyunyan'dan açıklama geldi.

"TÜRKİYE SON TEKNOLOJİK SİLAHLARIYLA BİZİMLE SAVAŞTA"

 

Dağlık Karabağ rejiminin sözde lideri Türkiye'nin Azerbaycan'a silah desteğinde bulunduğunu iddia etti. Harutyunyan açıklamasında, "Sadece Azerbaycan ile değil Türkiye ile de savaş halindeyiz. Onlar Türk ordusundaki modern silahlar, patlayıcılar, insansız hava araçları ve uçaklar kullanıyorlar" ifadelerini kullandı.

TANKLAR İMHA EDİLDİ

Türkiye'nin de destek verdiği operasyonlarda Ermenistan'a ait tanklar hava saldırılarıyla imha edilmiş, kullanılamaz hale getirilmişti.

KAYNAK: BAKUERİVAN
YORUMLAR 109
 • Yusuf 3 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye eski türkiye değil azerbaycanda eski azerbaycan değil bütün iç ve dış düşmanlarımızın engellemelerine rağmen teknolojiyi yakaladık.Silah sanayimizi güçlendirdik.Artık şahlanışa geçtik.Korkun iç ve dışdaki çeteler artık size hayat hakkı yok.Yaptığınız bütün zulümlerin hesabını soracağız.
  Cevapla
 • BOYABATLI 3 yıl önce Şikayet Et
  Yusuf bey bu ermeniler kulaklarınızı çok çınlatıyorlardır. Baksana herifler Yusuf Yusuf ediyor :)
  Cevapla
 • Yusuf 3 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye müdahil olursa sonunuz daha korkunç olur. Biz gardaşlara desteği kalben verdik fiziken verirsek attan düşmüş karpuz gibi dağılırsınız.
  Cevapla
 • antepli 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir sey mi geçti anlayamadık diyor arkadaş
  Cevapla
 • Veyselt 3 yıl önce Şikayet Et
  korkunun ecele faydası yok beyaaa
  Cevapla
 • Kalender 3 yıl önce Şikayet Et
  Yamyamlar, işte böyle cin çarpmışa dönersiniz, nerden geldiğini bilmeden bakmışınız ki leş olmuşunuz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
​Beşiktaş - Trabzonspor! CANLI
Ev alıp satacaklar dikkat! Tapuda ekspertiz zorunluluğu geliyor