Çok konuşulacak Trump detayı! 3 ülkeden Katar'ı işgal planı

Haziran 2017'de Katar'a ambargo ve abluka uygulayan BAE, Suudi Arabistan ve Bahreyn'in işgal planı yaptığı da ortaya çıktı. El Cezire'ye konuşan Katar Başbakan Yardımcısı Abdullah Al Atiyye, "Önce kuşatacak ve sonra işgal edeceklerdi" dedi. Filistinli gazeteci Cemal Reyyan ise, işgal planlarının başkent Kahire'de yapıldığını söyleyerek, "Trump'ın telefon görüşmesi işgali durdurdu" dedi.

Çok konuşulacak Trump detayı! 3 ülkeden Katar'ı işgal planı
Çok konuşulacak Trump detayı! 3 ülkeden Katar'ı işgal planı
GİRİŞ 06.10.2020 06:13 GÜNCELLEME 06.10.2020 16:17
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan ve Bahreyn’in Katar’ı işgal planını Mısır’ın başkenti Kahire’de yaptığı ortaya çıktı. Katar Başbakan İkinci Yardımcısı Abdullah bin Hamed Al-Atıyye’nin El Cezire televizyonundaki "Sıfır Mesafe" programında işgal planlarının ayrıntılarını vermesi gündeme bomba gibi düştü. Abluka ülkelerinin Katar’ı iki aşamada işgal etmeyi planladığını söyleyen Al-Attiye, "Önce kuşatacak sonra da işgal edeceklerdi. Tüm istihbarat bilgileri ve ortaya çıkan belgeler, işgal için çok önceden yapılan planları kanıtlıyor. Devlet başkanları tarafından belgelenen kanıtlar var. Kuveyt Emiri’nin ABD Başkanı ile yaptığı görüşme ve daha birçok görüşme belgelendi. Hepsi Katar’ı işgal etmeyi hedeflediklerini doğruladı" dedi.

 

Suudi Arabistan'dan Trump'a 'Katar'ı işgal edelim' teklifi! ABD Başkanı'ndan cevap

"HEZEYAN DEĞİL GERÇEK"

 

BAE Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş, Al-Atiyye’nin açıklamalarından sonra Twitter hesabından "Tüm bunlar Halid Atiyye’nin hezeyanları. Cevap verme gereği bile duymuyorum" paylaşımında bulundu. Gargaş’ın açıklamalarına tepkiler ise gecikmedi. Doha’da yaşayan Filistinli gazeteci Cemal Reyyan, Gargaş’a şöyle yanıt verdi: "Katar Savunma Bakanı’nın Katar işgali için hazırlanan bir plan hakkındaki açıklaması yüzde 100 gerçek ve Katar güvenlik güçleri işgal planının farkındaydı. Kahire’de toplanarak işgal bildirimini duyuracaklardı. Ancak Trump’ın telefon görüşmesi işgali durdurdu."

BAE'NİN TROL ORDUSU

Birleşik Arap Emirlikleri’nin sosyal medyadaki sahte hesap ağı da ortaya çıkarıldı. Bu şirketlerin en başında "Dot Dev" geliyor. Şeyh Haaz bin Zaid’in sayfalarını yöneten ve Emirates Haber Ajansı web sitesinin geliştirilmesinden sorumlu olan şirketin, sahte hesapları yönettiği tespit edildi. Bu hesaplarla başta Katar olmak üzere Türkiye, Kuveyt, Libya, Tunus, Cezayir ve Fas gibi ülkelerin hedef alındığı belirlendi. Twitter, BAE ve Mısır’da faaliyet gösteren "Dot Dev"e bağlı 271 sahte hesabı engelledi. Binlerce hesabın kapatılmasına rağmen saldırı diğer sahte hesaplarla devam ediyor. BAE "Dot Dev"in faaliyetlerinin kısıtlanmasından sonra sosyal medyadaki saldırılarını sürdürmek için "Xperts" ve "Dave Kirite" isimli yeni şirketler kurdu.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK GAZETESİ
YORUMLAR 25
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Bae işgal edilmelidir çünkü habis bir ur’dur..
  Cevapla
 • nimet 3 yıl önce Şikayet Et
  Ya RABB'i biz bu hainleri SANA şikayet ediyoruz
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 3 yıl önce Şikayet Et
  katara darbe yapacaklardı.krallığı 400 civarı özel harekat jöh ve pöh ler korudu abd darbeden vazgeçti türkler korkusuz onlar asla kaçmaz çok zayiat veririz deyip vazgeçtiler
  Cevapla
 • Kırkdokuzelli 3 yıl önce Şikayet Et
  Suudi arabistanı ve BAE ni işgal etmek gerekiyor. İ
  Cevapla
 • Ali 3 yıl önce Şikayet Et
  Trumpun telefonu durdurmadı işgali. Türk ordusu durdurdu. O yüzden telefon geldi oraya. Katar işgal edilseydi Amrikan üssü amerikan mezarlığı olurdu. Aynı şey arabistandan defolmasalarda olacak merak etmeyin. Kukla rejimlerini ve askerlerini alıp defolsun ortadoğudan ..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk havacılığının altın çağı! TEBER Güdüm Kiti atış testi!
İsrail'den skandal İran ve kara operasyonu duyurusu! Resmen ilan ettiler