Netanyahu arayarak tebrik etti! Skandal anlaşma imzalandı

İsrail ile Bahreyn arasındaki diplomatik ilişkiler, imzalanan mutabakatla resmi olarak başladı. İki ülke arasında kapsamlı diplomatik ilişkilerin başlatılmasına yönelik ortak mutabakat metni imzalandı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Bahreyn Dışişleri Bakanını telefonla arayıp tebrik ederken İsrail Ulusal Güvenlik Kurumu Başkanı Meir Şabat 'Bugünden itibaren tek bir aileyiz.' ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 18.10.2020 23:49 GÜNCELLEME 18.10.2020 23:49
Bu Habere 121 Yorum Yapılmış

İsrail Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bahreyn'in başkenti Manama'da tarihi anlar yaşandığı ve iki ülke arasında kapsamlı diplomatik ilişkilerin başlatılmasına yönelik ortak mutabakat imzalandığı belirtildi.

İsrail ile Bahreyn arasındaki diplomatik ilişkiler resmen başladı

NETANYAHU TELEFONLA ARAYARAK TEBRİK ETTİ

Açıklamaya göre, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdullatif ez-Zeyyani ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, "Büyük adımlar atarak barış sürecine ivme kazandırıyoruz." ifadesini kullandı. 

İsrail ile Bahreyn arasındaki diplomatik ilişkiler resmen başladı

KARŞILIKLI ELÇİLİKLERİN AÇILMASINA ZEMİN HAZIRLAYACAK

İsrail Bugün gazetesine göre ise İsrailli ve Bahreynli yetkililer, söz konusu mutabakatın, iki ülke arasında tam bir barış ortamı oluşturacağını, ekonomik, diplomatik ve siyasi anlaşmaları ihtiva edeceğini ve karşılıklı elçiliklerin açılmasına zemin hazırlayacağını vurguladı. 

İsrail ile Bahreyn arasındaki diplomatik ilişkiler resmen başladı

"BUGÜNDEN İTİBAREN TEK BİR AİLEYİZ" 

Bahreyn'e giden İsrail heyetine başkanlık eden Ulusal Güvenlik Kurumu Başkanı Meir Şabat ise imza töreninde yaptığı konuşmada, "Bugünden itibaren tek bir aileyiz." dedi. 

Bahreyn haber ajansı BNA'ya göre, Zeyyani de İsrail ile imzalanan mutabakatın, iki ülke arasında iş birliğini tesis edeceğini kaydetti.

İsrail ile Bahreyn arasındaki diplomatik ilişkiler resmen başladı

15 Eylül'de ABD'nin başkenti Washington'da, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve İsrail arasında siyasi ilişkilerin normalleştirilmesine ilişkin bir anlaşma imzalanmıştı.

İsrail ile Bahreyn arasındaki diplomatik ilişkiler resmen başladı

KAYNAK: AA
YORUMLAR 121
 • Osmanlı torunu 3 yıl önce Şikayet Et
  Masanın arkasında 2 bayrak görünüyor herşey ortada
  Cevapla
 • DADAŞ 3 yıl önce Şikayet Et
  Yazık çok yazık masum halk gelecek nesilleri hep Yahudi yetişecek ALLAHIM yardım etsin bu kafirin şerrinden korusun müslümanları
  Cevapla
 • lahavle 3 yıl önce Şikayet Et
  kafir ve münafiklarin ortak noktalari cehenneme zümera
  Cevapla
 • Öyle biri 3 yıl önce Şikayet Et
  Yahudiler zaten Osmanlı'dan aldigi toprakları zimmetine azar azar alıyor.. yani bizden kopardı başlarına kendi adamlarini kattı simdide onları kullaniyor
  Cevapla
 • Bafra 3 yıl önce Şikayet Et
  Satilmislar bunlar..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
Başkan Erdoğan'dan sert sözler: Kime kime borçlu muamma!