Zafer bizimdir! Azerbaycan'dan son dakika Karabağ açıklaması

Son dakika haber: Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yarbay Anar Eyvazov, Azerbaycan ordusunun işgalden kurtardığı bölgelerden bir adım bile geri çekilmediğini vurgulayarak, "Her şey operasyon planına uygun sürüyor. İstikamet Karabağ." dedi.

GİRİŞ 08.10.2020 23:16 GÜNCELLEME 09.10.2020 08:52
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Son dakika haber: Eyvazov, düzenlediği basın toplantısında, Azerbaycan ordusunun topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonu kararlılıkla sürdürdüğünü belirtti.

 

 

ERMENİ İHA'SI DÜŞÜRÜLDÜ

Bugün Ermenistan-Azerbaycan sınırına yakın bölgede Ermenistan'a ait bir İHA'nın Azerbaycan hava savunma birliklerince düşürüldüğünü bildiren Anar Eyvazov, Ermenistan'ın askeri altyapılarına ve mühimmat depolarına top atışlarıyla büyük darbe indirildiğini kaydetti.

 

 

Eyvazov, yer değiştirme faaliyetini hayata geçiren Ermenistan ordusuna ait askeri konvoyun Azerbaycan ordusunun nokta atışı ile darmadağın edildiğini belirtti.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yarbay Anar Eyvazov

1. VE 7. ALAYIN ASKERLERİ FİRAR ETTİ

Cephe hattının farklı yönlerinde Ermenistan ordusuna ait 10 tank, 6 D-20 obüs, 1 Akatsiya kundağı motorlu obüs ve 30 aracın imha edildiği bildiren Anar Eyvazov, Ermenistan ordusunun 1'inci ve 7'nci alaylarının askerlerinin firar ettiğini de aktardı.

Mağlubiyetle karşı karşıya kalan Ermenistan güçlerinin Goranboy, Terter, Ağdam, Ağcabedi ve Berde illerine Toçka-U füzeleri de kullanarak ateş açtığını belirten Eyvazov, Azerbaycanlı sivillerden ölü ve yaralıların olduğunu bildirdi.

"İSTİKAMET KARABAĞ, ZAFER BİZİMDİR"

Azerbaycan ordusunun vurduğu tüm hedeflerin uluslararası kurallara uygun yasal hedefler olduğunun altını çizen Anar Eyvazov, "Azerbaycan ordusunun hiçbir teçhizat sorunu yok. Ordumuz, karşı saldırı başlattığı günden bugüne kadar işgalden kurtardığı bölgelerden bir adım bile geri çekilmemiştir. Tam aksine her şey operasyon planına uygun sürüyor. İstikamet Karabağ. Zafer bizimdir." ifadesini kullandı.

YENİDEN MEVZİ ALAN ERMENİ ORDUSU ŞOKU YAŞADI

Ermenistan'ın işgali altında bulunan Dağlık Karabağ bölgesinde Azerbaycan ordusu ilerlemeye devam ediyor. SİHA'lar ile büyük bir darbe vurulan Ermeniler yeniden mevzilenmeye çalışırken Azerbaycan ordusu tarafından engellendi.

AZERBAYCAN'DAN AÇIKLAMA

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan "Gündüz yeniden mevzilenmeye çalışan Ermenistan silahlı kuvvetlerinin askeri teçhizatı Azerbaycan ordusu tarafından imha edildi." denildi.

YORUMLAR 44
 • Fatimə 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah bütün esgərləri qorusun Amin
  Cevapla
 • Fatimə 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah nece meslehet görürse ən xeyirlisi odur İnseAllah
  Cevapla
 • YÖRÜKOBALI 2 yıl önce Şikayet Et
  İNŞALLAH Can gardaşım Zafer elbet bizim ebed bizimdir ...Selâmolsun sizlere gardaşlarım!!!..
  Cevapla
 • Vatan 2 yıl önce Şikayet Et
  Zafer allahındır bire cahil sefer bizimdir burdada çok laik var merak etmeyin
  Cevapla
 • fatih 2 yıl önce Şikayet Et
  zafer türklerindir. sen türk değilsen durma burda.
  Cevapla
 • Mətanət 2 yıl önce Şikayet Et
  Qələbə Azərbaycanındır Allahın köməyi ilə inşəallah
  Cevapla
 • Mubariz 2 yıl önce Şikayet Et
  Bəli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son Dakika: Devlet Bahçeli'den Kızılelma mesajı: Ödleri patlıyor!
Türkiye ve Libya arasındaki mutabakat zaptı yürürlüğe giriyor