KKTC'de bağımsız aday Özersay: Siyasi hayatımı gözden geçirmem lazım

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, seçim sonuçlarını sosyal medya hesabından değerlendirdi. Özersay, 'Sonuçlar, siyasi hayatımı gözden geçirmemi gerektirecek düzeydedir' dedi.

KKTC'de bağımsız aday Özersay: Siyasi hayatımı gözden geçirmem lazım
KKTC'de bağımsız aday Özersay: Siyasi hayatımı gözden geçirmem lazım
GİRİŞ 11.10.2020 21:21 GÜNCELLEME 11.10.2020 21:41
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) halk bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Anayasa değişikliği halkoylaması için sandık başına gitti. Oy kullanma işlemlerinin sabah saat 08.00 itibarıyla başladığı ülkede, 18.00 itibari ile oy verme işlemi sona erdi. KKTC'deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde 7'si bağımsız olmak üzere 11 aday yarışırken, resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı.

Kudret Özersay

Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, seçim sonuçlarını sosyal medya hesabından değerlendirdi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk sonuçlara göre aldığı oy oranının beklentisinin çok altında olduğuna işaret eden Özersay, “Sonuçlar, benim açımdan siyasi hayatımı gözden geçirmemi gerektirecek düzeydedir. Ama bu tabloya baktığımda asıl üzüntüm, ülkemin geleceğine dairdir” dedi.

KKTC cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

Özersay, sonuçlara bakıldığında, kutuplaştırma ve gerginlik siyasetinin başarılı olduğunun görüldüğünü ifade ederek, “Demek ki Halkımızın beklentisi daha farklıdır, saygı duyarım, memleketime hayırlı olsun. Bu süreçte ailesinden, işinden gücünden ciddi fedakarlık göstererek yanımda duran tüm yol arkadaşlarıma, destekleyen herkese yürekten teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Özersay, önümüzdeki günlerde daha kapsamlı bir değerlendirme yaparak, bundan sonrasına dair düşünce ve kararını kamuoyu ile paylaşacağını açıkladı.

Öte yandan 18 Ekim yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Ersin Tatar ve Mustafa Akıncı’nın yarışması bekleniyor.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 7
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne yani kendini Avrupalı sanan Kıbrıs Türklerine Kıbrıs topraklarının öz ve öz Türk toprağı olduğunu hatırlatmak mı gerekecek yada bırakalım kendilerini Rumların kucağına atsınlar biz de kanla kazandığımız toprakları Rumlar bir daha tecavüz ve katliama başladıklarında bir daha kanımız canımız pahasına geri alalım olacak şey değil
  Cevapla
 • Devlet 1 yıl önce Şikayet Et
  Kıbrıs için yapılacak olan nüfus dengesini değiştirecek şekilde Anadolu içlerinden vatandaş taşınmalıdır. Ayrıca bu kişilerin oradaki geçim temini asgari düzeyde sağlanmalıdır.
  Cevapla
 • mustafa kaan 1 yıl önce Şikayet Et
  sonuçlara bakarak her 3 kişiden biri türkiye aleyhtarı kıbrısta.inanılır gibi değil
  Cevapla
 • Trabzon uşağı 1 yıl önce Şikayet Et
  Hem din eğitimi hem tarih eğitimi verilmeli Manevi eğitimi gerektiğince vermezseniz böyle rumlaşırlar işte
  Cevapla
 • vlk 1 yıl önce Şikayet Et
  bunun sebebi din eğitimini vermeyen laik kafa rauf denktaştır Din yoksa mukadesatta yok varsa yoksa zevk eğlence
  Cevapla
 • Zangoç 1 yıl önce Şikayet Et
  Kıbrıslılar ne olduğu belli olmayan bir topluma dönüştü Hristiyan değiller ama müslümanda değiller
  Cevapla
 • Çaycumali 1 yıl önce Şikayet Et
  Kibrislilar bizi sevmiyor zaten rum bozuntulari
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son Dakika... Görüntüler büyük tepki çekmişti: MSB'den net tavır!
Muadillerinden daha gelişmiş! Türkiye'de bir ilk