Son dakika: ABD'den Karabağ kararı: Savaşa dahil oluyor!

Rusya'nın öncülüğünde Azerbaycan ve Ermenistan arasında iki kez anlaşmaya varılan ateşkes kararı Ermenistan'ın sivilleri hedef alan saldırıları sonrası bozulmuştu. Karabağ'daki savaşın seyri Azerbaycan'ın istediği yönde ilerlerken Ermenistan'ın işgali altında bulunan topraklar ateşkes kararlarıyla korunmak isteniyor. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun iki ülkenin Dışişleri Bakanlarını ABD'ye davet ettiği öğrenildi.

Son dakika: ABD'den Karabağ kararı: Savaşa dahil oluyor!
Son dakika: ABD'den Karabağ kararı: Savaşa dahil oluyor!
GİRİŞ 20.10.2020 01:13 GÜNCELLEME 21.10.2020 02:12
Bu Habere 189 Yorum Yapılmış

Politico'nun haberine göre, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermeni Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, Pompeo'nun davetini kabul etti. Buna göre Pompeo'nun önce Bayramov ile bir araya geleceği, sonrasında Mnatsakanyan'ı ağırlayacağı öne sürüldü.

ÜÇLÜ GÖRÜŞME İÇİN DE GİRİŞİMDE BULUNULACAK

Haberde, ABD tarafının aynı gün içerisinde üçlü bir görüşme yapılması için girişimde bulunduğu ancak bunun henüz netlik kazanmadığı belirtildi.

ERMENİSTAN İKİ KEZ ATEŞKESİ İHLAL ETTİ

Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanları, Rusya'nın önderliğinde gerçekleşen yüz yüze ve telefon görüşmelerinde iki kez ateşkes konusunda anlaşma sağlamıştı. Ancak iki ateşkes de Ermenistan'ın sivilleri hedef alan saldırılarının ardından sona ermişti.

ERMENİSTAN'IN YANINDA YER ALDIKLARINI AÇIKLAMIŞTI!

Birkaç gün önce Dağlık Karabağ'daki çatışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı kendini savunabilmesini umduklarını" açıklamıştı. ABD'nin Atlanta kentinde WBS radyosuna konuşan Pompeo, tarafların ateşkese varıp masaya oturmalarını ve bu tarihi, karışık sorunu çözmelerine dair umutlu olduğunu söylemişti. Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği desteği de eleştiren Pompeo, Türkiye'nin devreye girip Azerbaycan'a kaynak sağlayarak mevcut riski ve Dağlık Karabağ'daki savaşın ateş gücünü yükselttiğini iddia etmişti.

YORUMLAR 189
 • neyse o 3 yıl önce Şikayet Et
  Azerbaycanlı kardeşlerimiz acele edin şu karabağı alın artık bu kafirler sizi oldu bittiye getirmeye çalışıyorlar
  Cevapla
 • TamBirOsmanlı 3 yıl önce Şikayet Et
  Maden öyle o zaman ermeni şehirlerine hücum zamanı geldi!
  Cevapla
 • pala 3 yıl önce Şikayet Et
  lan rusya kendi ayağına kurşun sıkmak diye buna denir
  Cevapla
 • Realist 3 yıl önce Şikayet Et
  Rusya artık ne yaptığını bilmiyor batıya boyun eğmek ten başka çaresi kalmadı, Ortadoğunun yeni lider oluşumunun önünü kesmeye çalışıyor...Komşularına ve müttefiklerine sahip çıkamıyor . Gelişmeler rusyanın tekrardan bölünmesi için imkanlar sağlayabilir.
  Cevapla
 • bursadan 3 yıl önce Şikayet Et
  inşallah...
  Cevapla
 • Kenan Tokatlı 3 yıl önce Şikayet Et
  Büyük şeytan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye-İtalya ev sahipliğini riske sokacak gelişme!
Ne diyeceği merak ediliyordu! Kılıçdaroğlu'ndan SHP açıklaması